طراحی لوگو

لوگو اغلب به صورت های نشانه تنها یا تایپوگرافی و یا ترکیبی از هر دو نوع می باشد. حالت لوگو تایپ یا واژگانی، لوگو با فونت معین است که میتواند استاندارد اصلاح شده یا کاملا طراحی دوباره شده باشد. طراحی لوگو نه تنها باید متفاوت باشد بلکه ماندگار و پایدار نیز باید باشد همینطور در مقیاس ها و رسانه های مختلف باید قابل خواند باشد.
بهترین لوگوها حاصل بررسی تایپوگرافی دقیق هستند.طراحان به ویژگی های هر فرم حرف و نیز ارتباطات میان فرم حرفو توجه می نمایند. در طراحی لوگو فرم حروف ممکن است دوباره طراحی، اصلاح یا دست کاری شود تا شخصیت و جایگاه مناسب برندتان را نشان دهد.
همچنین در طراحی لوگو باید از رنگ برای تحریک احساس و بیان شخصیت استفاده کرد. رنگ تداعیات ذهنی از برند را برمی انگیزاند و احساس تمایز را سرعت می بخشد.
انتخاب رنگ برای یک هویت جدید هم نیازمند درک کاملی از تئوری رنگ است و هم چشم انداز روشنی از اینکه برند چطور باید خودش را بشناسد و متمایز کند و در رسانه های مختلف منسجم و معنادار جلوه کند.
Image
Image
Image
لوگو گالری جواهرات مه
لوگو گالری جواهرات مهلوگو ترکیبی
لوگو شرکت ساختمانی مهاب مهر
لوگو شرکت ساختمانی مهاب مهرلوگو تصویری
لوگو کافه رستوران تاج
لوگو کافه رستوران تاجلوگو تایپ
لوگو کالای برق ذوالفقاری
لوگو کالای برق ذوالفقاریلوگو تایپ
لوگو سالن زیبایی یاس
لوگو سالن زیبایی یاسلوگو تایپ
لوگو مزون نینا
لوگو مزون نینالوگوی ترکیبی
طراحی لوگو در بازاریابی دیجیتال و برند سازی شرکت ها اهمیت بسیار زیادی دارد. از همین رو استخدام بهترین طراحان لوگو بازار داغی دارد. لوگوها در اصل نمادهای متشکل از متن و تصاویر هستند که معرف برندها محسوب می‌شوند. طراحی لوگو یکی از نخستین قدم های بازاریابی و تبلیغات هر شرکت است. طراحی بنر، طراحی بروشور، ست اداری و طراحی کاتالوگ بدون داشتن یک لوگوی خوب امکان پذیر نیست. یک لوگوی خوب، زیربنای برند شما را تشکیل می‌دهد. مشتریان با دیدن لوگو، برند شما را می‌شناسند و برایش ارزش قائل می‌شوند. لوگو در واقع مارک یا آرمی کوچک است که مسئولیت بزرگی را به دوش می‌کشد! پس طراحی یک لوگوی زیبا و کاربردی اهمیت بالایی دارد چون نمای بصری از کسب و کار را ارائه می‌دهد. لوگوها برحسب نوعشان متشکل از یک نماد، مارک و لوگو تایپ همسو با یک تگ لاین هستند. لوگو، اطلاعات کلیدی کسب و کارتان را در می‌گیرد. باعث شهرت برندتان می‌شود و شما را در میان رقبا، برجسته می‌نماید.

عناصر اصلی طراحی لوگو

تایپوگرافی: هر لوگو حاوی عناصر تایپوگرافیک است. این هنر که به نویسه نگاری معروف است از یک حرف واحد در سبک مونوگرام monogram تا کلمه اختصاری یا نام کامل کسب و کار متغیر است. طراح با خلاقیت تمام، بهترین نویسه را با توجه به شاخص‌های درون برند ارائه می‌دهد.
تجسم: گاهی اوقات این تایپوگرافی یا نویسه نگاری با نمادها یا آیکون‌هایی همراه می‌شود. این نمادها شامل اشکال هندسی و نمادهای انتزاعی هستند. لوگوها در موارد خاصی، عناصر تزیینی مثل خطوط یا نشان‌های بصری مثل ستاره‌های کوچک یا نقطه چین‌ها را در بر می‌گیرند که الزاماً یک تصویر خاص را نمی‌سازند.
رنگ: رنگها فراتر از شکل و غالب لوگو، اهمیت دارد. لوگوها به صورت سیاه سفید، تک رنگ یا چند رنگ هستند. لوگوهای چند رنگی، معمولاً مفاهیم خاصی را در بر می‌گیرند.
بافت یا زمینه کاربردی لوگو: در طراحی لوگو باید به زمینه کاربردی لوگو هم توجه کرد. یعنی در کجا و چه زمانی به کار می‌رود. معمولاً لوگوها را در فضاهای آنلاین، کارت‌های ویزیت، سر درب فروشگاهها، تبلیغات چاپی و تلویزیونی مشاهده می‌کنیم.
پویایی یا ایستایی: آیا عناصر درون لوگو باید ثابت یا متحرک طراحی شوند؟ هر دو حالت را می‌توان در نظر گرفت تا بتوان طبق مصارف و زمینه کاربردی آنرا تغییر داد.
پس تمامی عناصر فوق تا حد زیادی به کاربرد لوگو بستگی دارند. حال با ویژگیهای لوگوی خوب آشنا می‌شویم.
طراحی یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟
یادآوری آسان و به یاد ماندنی بودن: لوگویی با طراحی ساده و چند رنگ مناسب می‌تواند همچون تصویری قدرتمند در ذهن مخاطب حک شود. به دنبال جذابیت به یاد ماندنی و فراموش نشدنی بروید.
طراحی هوشمندانه و متفاوت: لوگوهایی که از فضای منفی میان حروف نام برند به خوبی بهره می‌برند، خودشان را از لوگوهای رقیب مجزا می‌کنند.
در نظر گرفتن نام برند: برخی از برندها، نامی دارند که برای معرفی آنها کفایت می‌کند. پس طراحی لوگو را باید حول این نام انجام داد.
مخاطب را به فکر فرو ببرد: گاهی اوقات برخی لوگوها در عین سادگی دارای مفاهیم متضادی هستند برای مثال تصویر نمادین از چتر ساده‌ای که به صورت برعکس قرار گرفته جهت یک شرکت آموزشی طراحی شده و پرورش خلاقیت در این مرکز را یادآوری می‌کند.
بیان هویت و داستان برند: برخی از برندها به رویدادهای خاصی اشاره دارند و لوگویی که با صراحت این رویداد و داستان را به تصویر می‌کشد، کفایت می‌کند. هیچگاه از بیان هدف اصلی کسب و کارتان درون طراحی لوگو، نترسید.
طراحی لوگو و برندسازی
طراحی لوگو مجموعه شناخت مردم در مورد شرکت شماست. در واقع تفکر مشتری در مورد تصویر کلی شرکت شما را در بر می‌گیرد. لوگوها، تبلیغات و خدمات مشتری، مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهند. پس لوگو هم بخشی از برند سازی محسوب می‌شود. لوگو تنها نمادی از برندی بزرگ است.

برای سفارش طراحی لوگو به چه مواردی باید توجه کرد؟

بعد از اینکه طراح لوگو حرفه‌ای را از طریق سایتهای دورکاری انتخاب کردید باید موارد زیر را با او در میان بگذارید تا با برند شما و نیازهایتان آشنا شود و بهترین طراحی را انجام دهد.
برای طراحی لوگو، چند مفهوم را در اختیار طراح قرار دهید
اغلب فریلنسرها در حین طراحی لوگو تنها یک مفهوم را مدنظر قرار می‌دهند. با این حال داشتن مفاهیم بیشتر در حین طراحی بهتر است. طراحی‌های بیشتر برای یک لوگو براساس مفاهیم بیشتر، امکان مقایسه را فراهم می‌کند پس حداقل سه تا چهار مفهوم متفاوت را مدنظر قرار دهید.
مفاهیمی که سفارش دهنده لوگو مطرح می‌کند، به فلسفه پیدایش برند و کسب و کارش مرتبط هستند و باید در مورد آنها به طراح لوگو توضیح دهد. طراح لوگو براساس این مفاهیم به طراحی پرداخته و اهمیت و ویژگیهای هر کدام را درون طراحی لحاظ می‌کند.
طراح لوگو باید پیام برند را بشناسد. هر کسب و کاری می‌خواهد پیامش را به مشتریان بالقوه منتقل کند. هدف از راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی رقابتی هم ارسال پیام به مردم است. طراحی که پیام برند را می‌شناسد؛ از آن در حین انتخاب مفاهیم، رنگ‌ها، خطوط و غیره در طراحی لوگو سفارشی استفاده می‌کند.

اندازه لوگو

لوگوهای طراحی شده در طیف وسیعی از رسانه‌ها و بسترها به نمایش در می‌آیند. پس باید در کوچکترین اندازه روی کارت‌های ویزیت تا بزرگترین بیلبوردها به نمایش درآیند. پس ظاهر لوگو در هر اندازه‌ای باید خوب و قابل تشخیص لحاظ شود. عناصر طراحی درون لوگو از دور و نزدیک نباید به هم بریزد. یعنی تمامی اشکال، رنگ‌ها، خطوط و غیره باید به خوبی مشاهده شوند. این مورد را به طراح گوشزد کنید، هر چند طراحان حرفه‌ای با این مسئله آشنایی دارند.

پالت‌های رنگی هماهنگ را مدنظر قرار دهید

در حین به کارگیری رنگ در طراحی لوگو باید پالت رنگ هماهنگ را در نظر بگیرید. بهترین لوگوها همواره از رنگ‌هایی استفاده می‌کنند که هویت شرکت را به خوبی تعریف می‌کنند. پس پالت رنگی هماهنگ با برند و تصویر صنعت شرکت را در اولویت قرار دهید. پس فریلنسر طراحی لوگو را با صنعت و کسب و کارتان آشنا کنید.

کلمات کلیدی را در اختیار طراح لوگو قرار دهید

این روزها، طراحان به فونت‌های با کیفیت دسترسی دارند. نقش فونت‌ها، شخصیت بخشیدن به طراحی گرافیکی لوگو است. در حین ارزیابی یک لوگو، علاوه بر رنگ به فونت کلمات به کار رفته هم توجه می‌کنیم. پس کلمات کلیدی برند را در اختیار طراح قرار دهید تا در لوگوی سفارشی از آن استفاده کند.

سادگی را در اولویت قرار دهید

از ابتدای سفارش لوگو، طراحی ساده را گوشزد نمایید. هر طراح حرفه‌ای لوگو با این موضوع آشنایی دارد. لوگوهای ساده راحت‌تر شناخته شده و در ذهن می‌مانند.

در نهایت به طراح آزادی عمل بدهید

همواره حق با کارفرما نیست. طراحی لوگو تا حد زیادی به خلاقیت نیاز دارد پس دست فریلنسر را باز بگذارید تا شما را غافلگیر کند.

هزینه طراحی لوگو

هزینه به عوامل مختلفی از جمله تجربه طراح لوگو و کیفیت کار وابسته است. به طور کلی سفارش طراحی لوگوی خوب در بازارهای جهانی بین 300 تا 1300 دلار هزینه بر ‌می‌دارد. در ایران این هزینه و تعرفه طراحی لوگو می تواند از چند ده هزار تومان (برای لوگوهای بسیار ساده یا کم کار) تا چند ده میلیون تومان (برای شرکت ها و برندهای معتبر) باشد.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو به عوامل مختلفی از جمله حرفه‌ای بودن آژانس تبلیغاتی، نمونه کارها، تعداد اتودها، زمان لازم برای طراحی، بررسی برند و کسب و کار، بررسی ابعاد کسب و کار و … بستگی دارد. گاها مشاهده می‌شود برخی از افراد صرفا کار با نرم افزار کرده و هیچ ایده و تفکری پشت لوگوی یک کسب و کار ندارند، همین موضوع باعث لطمه بسیار جدی به آینده کسب و کارها وارد خواهد کرد.

ضرورت طراحی لوگو

شرکت‌های بزرگ همگی می دانند ساخت لوگو حرفه ای برای کسب و کارها، از اهمیت بالایی برخوردار است. یک لوگوی مناسب باعث خواهد شد تا در ذهن مخاطب خود بمانید و مخاطب برای مدت زمان بیشتری برند شما را بخاطر بسپارد. با طراحی لوگو، برای سازمان و کسب و کار خود، یک هویت جدید ایجاد می کنید. هویتی که باعث درخشش بیشتر کسب و کار شما خواهد شد. در ادامه می توانید برخی از مزایای طراحی لوگو اختصاصی را مشاهده کنید:
 • داشتن هویت سازمانی
 • ارزشمند کردن برند تجاری
 • قابلیت ثبت لوگو
 • رقابت در بازار جهانی
 • تاثیر مثبت بر روی برندینگ
 • متمایز شدن از رقبا
 • حس اعتماد سازی بیشتر برای مخاطب
 • استفاده در تبلیغات

طراحی لوگو اختصاصی

طراحی لوگو اختصاصی کلید خاص، متفاوت و قدرتمند بودن برند شماست
افرادی که سفارش طراحی لوگو خود را به بعد پنجم می سپارند باید این نکته را بدانند که تمامی لوگوهایی که آژانس برندینگ بعد پنجم طراحی می کند، کاملا خاص و اختصاصی است. لوگو اختصاصی علاوه بر آنکه برند شما را در بین سایر برند‌ها پر رنگ تر می کند، از طرفی نیز موجب جلب اعتماد مشتریان و در نتیجه افزایش فروش شما خواهد شد. لوگو، هرچه خاص‌تر، برند شما با هویت و منسجم تر!
طراحی لوگو اختصاصی، باعث خواهد شد تا از رقیبان خود در حوزه برندینگ، جلوتر و پیشتاز باشید. لوگوهای اختصاصی بعد پنجم همگی قابل ثبت بوده و می توانید به راحتی، ثبت لوگو خود را انجام دهید.

طراحی لوگو اختصاصی چه مزیت هایی دارد ؟

یکی از اصول اولیه طراحی لوگو خاص بودن آن است. به طوری که لوگو در میان سایر برند های همرده و غیر هم رده به صورت متمایز دیده شود. پس ابتدایی ترین و اصلی ترین مزیت طراحی لوگو اختصاصی حرفه ای ایجاد تمایز ارزشمند برای شما در میان سایر رقبا است. هرچه این لوگو حرفه ای تر طراحی شود رابطه مستقیمی با دیده شدن و جلب توجه کردن برند شما خواهد داشت.
دومین مزیت لوگو اختصاصی ایجاد حس اعتماد برای مخاطبان است. اگر لوگو شما به اصطلاح کپی یا ایده گرفته از سایر لوگو ها بخصوص لوگوی برند های همرده باشد، آن لوگو منفی ترین تبلیغی خواهد بود که می توانید داشته باشید. در نتیجه لوگو اختصاصی حس اعتماد و خاص بودن برند شما را به دیگران القا کرده و هویتی متمایز را به شما می بخشد.
مزیت دیگر طراحی آرم اختصاصی، داشتن قابلیت ثبت لوگو شرکت است. فرآیند ثبت لوگو یک فرآیند تخصصی است و از آنجایی که تیم برندینگ بعد پنجم بر روی این مسئله و تمامی قوانین مادی و حقوقی آن آگاه است، بهترین لوگوی اختصاصی و قابل ثبت را برای برند شما طراحی خواهد کرد.
اولین و مهمترین دلیل رد یک لوگو در جریان ثبت لوگو، کپی بودن اثر، از سایر لوگو های موجود در آن است. در نتیجه نقش یک لوگو اختصاصی نمود بیشتری در این حالت پیدا می کند.

انواع طراحی لوگو

همانطور که در بخش تعرفه ها نیز مشاهده کردید، ۳ نوع لوگو برای طراحی وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم. لازم به ذکر است که سبک های طراحی لوگو انواع بسیاری دارد که خارج از بحث این مقاله است.

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های بصری جذابی را تولید می کنند.
بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان “طراحی لوگو اسم” می شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله اشکال، آیکون ها، طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی در بین طراحان است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز پیداست، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب سخت تر و وقت گیرتر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود از طراح می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می شود.
اما دلیل علاقه به این نوع سبک از لوگوها چیست و چرا در ایران بسیار پرطرفدار است؟
به خوبی می دانیم که سلیقه های افراد متفاوت از هم می باشد، از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، تمایل دارند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.
در حقیقت، طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد.
البته باید این موضوع رو نیز خاطر نشان کرد که طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاها مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که به آن اشاره کردیم.
برای سفارش طراحی لوگو فارسی و انگلیسی، می توانید با مشاوران بعد پنجم تماس گرفته و راهنمایی های لازم در جهت ثبت سفارش و ساخت لوگو حرفه ای داشته باشید.

سفارش طراحی لوگو

اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو حرفه ای می باشید، بعد پنجم می تواند بهترین گزینه برای انجام و طراحی یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کار شما باشد. بیش از 95 درصد افرادی که سفارش طراحی لوگو خود را به ما سپرده اند، در سر انجام کار، از لوگویی که برای آنها طراحی کرده ایم راضی و خشنود بوده اند.
شما به عنوان صاحب کسب و کار، سفارش طراحی لوگوی خود را، تنها باید به شرکت هایی بسپارید که از قبل نمونه های بسیار زیادی در طراحی لوگو داشته اند. این موضوع بخاطر این است که این شرکت‌ها، توانایی انجام و به اتمام رساندن سفارش لوگوی شما را به عالی ترین حالت داشته باشند.

سفارش طراحی لوگو با فتوشاپ

زمانی که مجموعه شما تصمیم به سفارش لوگوی جدید خود می کند، فرقی ندارد که لوگوی جدید شما با چه نرم افزارهایی طراحی شود، چیزی که در این روند باید مورد ارزیابی قرار گیرد، این مورد است که لوگوی طراحی شده برای برند شما، موارد مهمی که در زیر آورده شده است را داشته باشد و طراح لوگو این موارد را به صورت کامل رعایت کرده باشد.
طراحان لوگو که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند به خوبی می دانند که یکی از نرم افزارهای طراحی لوگو، فتوشاپ است؛ فتوشاپ نقش به سزایی را در روند طراحی لوگو ایفا می کند.
یک طراح لوگو، برای خلق یک لوگوی حرفه ای باید بر نرم افزار فتوشاپ تسلط کافی داشته باشد تا بتواند اتودهای طراحی شده را به خوبی در فتوشاپ یا ایلوستریتور پیاده سازی نماید. هرچند نرم افزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد.
اگر شما نیز قصد دارید، سفارش طراحی حرفه ای لوگوی شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ انجام شود باید ملاک هایی که در طراحی لگوی خود می خواهید بکار ببرید رعایت کنید. گاها دیده می شود یک طراح لوگو، طرح کشیده شده بر روی کاغذ را نمی تواند آنگونه که باید در نرم افزار فتوشاپ درست اصلاح کند و همین باعث می شود آرم و نشانه ما زیبایی مورد نظر را نداشته باشد.
پس دقت کنید سفارش ساخت لوگوی خود را تنها به افراد حرفه ای آشنا با فتوشاپ بسپارید.بهتر است به جای سفارش طراحی لوگو با فتوشاپ، طراحی لوگو با نرم افزارهایی نظیر ایلاستریتور و کرول را انتخاب کنید. شرکت طراحی لوگو بعد پنجم، بیشتر سفارش هایش را با این نرم افزارها انجام می دهد.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده نمایید.
اگر هم وقتی برای اینکار ندارید، می توانید نکات مربوط به سفارش ساخت لوگو حرفه ای را در ادامه بخوانید:
لوگو باید خاص باشد
قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. اصلا وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند
هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر شغل، خدمت، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی برخوردار نیستند.
نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود
همانطور که قبلا نیز گفتیم لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی دارد.
طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیردلوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر جذاب و تاثیرگذارتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.
خدمات شرکت طراحی لوگو بعد پنجم
شرکت پاماتیک به عنوان بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران و با داشتن نمونه های متعدد ساخت لوگو حرفه ای، می تواند باعث دیده شدن هر چه بیشتر برند تجاری شما شود.
ما در بعد پنجم، تمامی سفارش های طراحی لوگو را در ابتدا بررسی می کنیم و نیاز مخاطب را به خوبی از داشتن یک لوگوی حرفه ای متوجه می شویم.
فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می شود.
ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد.
 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به بررسی بازار هدف، برندینگ مجموعه، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم نیز، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما می شود.
ما تمامی اصول را در سفارش طراحی لوگو در نظر می گیریم تا کارفرما، رضایت حداکثری را از کار ما داشته باشد و از آنجایی که لوگوی طراحی شده به صورت کاملا اختصاصی و انحصاری طراحی می‌شود، می توان لوگوها را، به ساده ترین حالت به ثبت رساند.

طراحی لوگو در تهران

تهران به عنوان بزرگترین قطب کسب و کار کشور، همواره در حال پیشرفت می باشد. از همین رو تعداد کسب و کارها نیز بیش از پیش شده است. این کسب و کارها نیازمند یک لوگوی مناسب برای برند خود می باشند و از همین رو شرکت ها به دنبال یک طراح لوگو در تهران می باشند که بتواند به صورت کاملا حرفه ای نیاز آنها را برطرف نماید.
اما سوال اینجاست که آیا برای سفارش لوگو حتما نیازمند یک طراح لوگو در تهران می باشید یا می توانید پروژه خود را به فردی خارج از تهران نیز برون سپاری کنید؟ مسلما هدف از سفارش یک لوگو برای برندها این است که آن برند بتواند در این بخش سربلند باشد، بنابراین بجای اینکه تمرکز شما این باشد که یک شرکت و یا یک طراح لوگو در تهران برای کار سفارش لوگو خود پیدا کنید، عملی نادرست محسوب می شود.
شما برای پیشرفت کار خود باید به دنبال حرفه ای ترین افراد در سرتاسر ایران باشید. مسلما افراد حرفه ای که از سایر شهرها می توانند این کار را برای شما به انجام رسانند با قیمت مناسب تری نسبت به طراح های لوگوی تهران کار را به شما تحویل خواهند داد.
از بابت اعتماد سازی نیز، بعد پنجم در روند سفارش ساخت لوگوی خود به این صورت عمل می کند که اعتمادسازی به صورت کامل جلب و سپس اقدام به پرداخت هزینه ها شود.
بعد پنجم در اقدامی مناسب دفتر تهران خود را نیز برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال بهترین طراح لوگو در بوده اند راه اندازی کرده است تا بتوانید با خیالی آسوده از خدمات گرافیکی بعد پنجم بهره مند شوید.
طراحی لوگو در تهران و برای کسب و کارهای جدید، یکی از ملزومات مهم در بازار رقابت می باشد.

لوگو چه کاربردی دارد؟

در ساده ترین حالت ممکن طراحی حرفه ای لوگو ترکیبی از تصاویر و نوشته ها است. این ترکیب برای تشخیص برندهای
مختلف از هم استفاده می شوند. یک لوگوی خوب می تواند برای شرکت شما اساسی ترین نیاز باشد.
لوگو شما به مشتریان نشان می دهد که شما چه کاری انجام می دهید، چه کسی هستید و به چه چیزی اهمیت می دهید. اینها مسئولیت های بسیاری هستند که همه برگردن یک تصویر کوچک افتاده اند.
 وقتی که طراحی یک لوگو به عهده طراح می افتد، سعی می کند تا شرکت و مشتریانش را بشناسد. در این مقاله به این مسئله خواهیم رسید که لوگو به چه چیزی نیاز دارد. اما قبل از آن بیاید راجع به این صحبت کنیم که چه چیزی باعث ایجاد یک لوگو خوب می شود.مهمترین اصل در طراحی حرفه ای لوگو سادگی است. مثلا به لوگوی زیر توجه کنید:اگر به علامت های تجاری شرکت های معروف مانند اپل، فیس بوک و کوکا کولا توجه کنید هم به این سادگی پی خواهید برد. در ادامه این مطلب بیشتر درباره سادگی صحبت خواهیم کرد.

طراحی حرفه ای لوگو

طراحی حرفه ای لوگو یعنی که بازار مناسبی را هدف قرار دهیم.نمونه لوگو شما باید پیام درستی را در خود داشته باشد که باعث می شود تا کسب و کار شما سود آورتر شود. ما در بعد پنجم برای رسیدن به این هدف به شما کمک می کنیم. به این ترتیب با طراحی حرفه ای لوگو آشنا خواهید شد. اصلا مهم نیست که چقدر شرکت، خدمات و محصولات شماخوب باشد، اگر لوگو خود را به طور حرفه ای طراحی نکرده باشید، شرکت شما با مشکل رو به رو خواهد شد. ممکن است این جمله به نظر زیاده روی برسد، اما در واقعیت یک برند اشتباه باعث می شود که مشتریان اشتباهی نیز به طرف شما بیایند.این مشکل ممکن است خیلی هزینه بر شود. در بعد پنجم از یک روش طراحی مبتنی بر هدف استفاده می کنیم.به این صورت مطمئن خواهیم شد که لوگو شما دقیقا متناسب با اهداف کسب و کارتان طراحی شود. به منظور این که باطراحی حرفه ای لوگو آشنا شوید در خاطر داشته باشید که قبل از هرچیز باید روش درست طراحی را انتخاب کنید. بنابراین به مطلب زیر را بادقت مطالعه کنید.

طراحی حرفه ای لوگو مبتنی برهدف

ما در بعد پنجم قبل از سفارش لوگو ، ابتدا با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنیم. به این ترتیب از اهداف آن ها یک لیستی تهیه می کنیم. این اهداف باعث شکل گیری مقاصدی می شوند که در نهایت ظاهر لوگو را مشخص خواهند کرد. این عملیات باعث می شود که آرم و برند شما طراحی شده برای کسب و کار عملکرد بالایی داشته باشد.
در ایران طراحان گرافیکی بسیاری وجود دارند که تصاویر را به شکل «زیبا» طراحی می کنند، اما این روش درستی نیست. لوگو باید به گونه ای طراحی شوند که به دستیابی به اهداف منجر شوند.
مراحل طراحی حرفه ای لوگو
مرحله یک: تحقیق درباره زمینه ی کسب و کار
قبل از این که حتی قلم به دست بگیریم و شکلی رسم کنیم ابتدا تحقیقات را آغاز می کنیم. تحقیقات در رابطه با کسب و کار باعث می شود تا با محیطی که قرار است این لوگو در آن زندگی کند آشنا شویم. این مسئله برای طراحانی که هیچ تجربه ای در آن زمینه داشته اند هم می تواند مفید باشد. طراحان قبلا در آن زمینه شغلی نداشته اند پس تحقیقات برای آن ها الزامی است. باید بدانید که موضوع چیست و چه چیزی مناسب است.
ظاهر و احساسی که در یک لوگو سازمان مسافرتی دیده می شود باید با ی کرستوران یا نشان گروه موسیقی متفاوت باشد. اول باید ببینید که چه آرم و برندهایی در آن زمینه وجود دارند. چه تصاویری ارزش نگهداری را دارند. باید شروع به فکر کردن کنید که چگونه آرمی طراحی کنید که با هزاران علامت موجود متفاوت باشد. تفاوت علامت تجاری شما با دیگران به محتوای آن بستگی خواهد داشت.
توجه داشته باشید که لوگویی طراحی نکنید که به طور اساسی با همه لوگوها تفاوت داشته باشد، زیرا هدف شما این نیست که مشتریان خود را به سمت اشتباهی منحرف کنید.
مرحله دو: بدست‌آوردن شناخت از صاحب کسب و کار
پس از اینکه طراح شناختی دقیق از زمینه کسب و کار و محتوای آن پیدا کرد، نوبت به شناخت صاحب کسب و کار می‌رسد. باید بدانیم که صاحب کسب و کار چکار می کند. همچنین باید بدانیم که چه مشتریانی را مورد هدف قرار داده است. «برای انجام اینکار دو مرحله وجود دارد». اولین مرحله بدست آوردن اطلاعات از او است. یعنی اینکه چه کاری انجام می دهند. چه کسانی هستند. می خواهند به چه کسانی خدمات ارائه کنند؟ مثلا اگر یک شرکت ساختمانی مدنظر است اما صاحب شرکت اظهار می کند که این تجارت را به طور خانوادگی شروع کرده اند، هدف این خواهد بود که این ایده‌ی کوتاه مدت را به یک لوگوی قرص و محکم تبدیل کنیم. شما چه برداشتی از ماهیت این شرکت دارید؟
زمانی که این بخش از فرایند:
به درستی انجام می‌شود، صاحب کسب و کار بعد از پرس و جو های فراوان به مرحله ای میرسد که به طور عمیق ارزش خود را توضیح دهد. به این ترتیب هدف کلی مشخص می شود و یک ایده ی خاص بدست می آید. اینکار باعث می شود تا شرکت هایی که تازه شروع به کار کرده اند آگاهی بسیار دقیقی از خودشان نیز بدست آورند. بسیاری از شرکت ها تفاوت خود با دیگران را نمی دانند  مخصوصا شرکت های کوچک. این بحث های طراحی لوگو، شرکت ها را مجبور می کند تا تفاوت خود با دیگر شرکت ها را مشخص کنند.
مرحله سه: طرح اولیه، ارائه خدمات و ایده های اولیه
طراح ارشد لوگو در بعد پنجم، دو یا سه راه در جلوی شما قرار خواهند داد. اگر از این تعداد راه های بیشتری جلوی شما قرار داده شود باعث می شود که مجبور شوید تا بین ایده ها بازبینی کنید. بازبینی و طرح ایده های مختلف سبب می شود که مجبور به انجام حجم بیشتری از کار شوید و درنهایت هزینه بیشتری نیز خرج کنید.
مرحله چهار: تجدید نظر
این مرحله گاهی اوقات فقط یک تغییر جزئی خواهد بود.بعضی مواقع هم تغییرات بیشتری اعمال می شوند.در بعد پنجم معمولا چند تجدید نظر به شما معرفی می کنیم.توضیح می دهیم که هرکدام از این تجدید نظرها و تغییرات باعث چه تغییری در جذب مشتری می شوند. به این ترتیب صاحب کسب و کار متوجه علت هر تجدید نظر و تغییر خواهد شد.گاهی اوقات صاحب کسب و کار از ما درخواست می کند تا یک طرحرا به کلی از اول انجام دهیم. این مسئله با چالش های بسیاری رو به رو می شود و میتواند صاحب کسب و کار را به گمراهی برساند.به همین خاطر است که ما در بعد پنجم مرحله تجدید نظر را قرار داده ایم تا مشتری از ایده کلی دور نشود.
مرحله پنج: آماده کردن طرح نهایی و تحویل کار
وقتی که طراحی لوگو به پایان رسید، ما در بعد پنجم فایل‌ها و فرمت هایی را در اختیار مشتری قرار می دهیم. این موارد شامل فایل های ضروری هستند که در آینده برای شرکت خود به آن نیازخواهید داشت. به عنوان مثال برای قرار دادن لوگوی خود در وب سایتتان به یک آیکون اختصاصی و منحصر به فرد نیاز خواهید داشت که در اختیار شما قرار می گیرد. گاهی ممکن است برای یک رستوران فایل هایی در اختیار صاحب رستوران قرار بگیردکه با بقیه کسب و کار ها متفاوت باشد. ازجمله یک فایل که برای چاپ شدن روی منوی غذاها درنظر گرفته می شود.یک فایل دیگر هم برای چاپ شدن روی تیشرت خدمتکاران رستوران به شما داده خواهد شد.برای طراحی لوگو باید اصول اساسی طراحی آن را بدانید.باید با طراحان درستی همکاری کنید و فرایند های دقیقی را طی کنید.

نمونه لوگو

سادگی: آیا لوگوی شما ساده است یا اینکه خیلی شلوغ، حواس پرت کن و پراکنده است؟
به خاطر ماندن: آیا لوگوی شما به خاطر باقی می ماند؟
همیشگی بودن: آیا نمونه لوگو برای ۵، ۱۰ و یا ۵۰ سال دیگر هم خوب خواهد بود؟
تطبیق پذیری: آیا از نمونه لوگو سایزهای زیادی دارید؟ باید به گونه ای باشد که کیفیت خود را ازدست ندهد.
مناسب بودن: آیا نمونه لوگو مشتریان درستی را به خود جذب می کند؟
استان تهران و البرز پر از کسب و کارهایی است که قصد دارند در ذهن مشتریان خود ماندگار شوند اما بسیاری از صاحبان کسب و کارها روش صحیح را نمی دانند  به همین علت هزینه های زیادی را برای تبلیغات صرف می کنند اما به نتیجه مطلوب نمی رسند شرکت طراحی لوگو بعد پنجم یک روش ساده و کم هزینه را برای ماندگاری در ذهن مخاطب ارائه می دهد زیرا طراحی آرم و لوگو می تواند شما و کسب و کارتان را در شهر خود و همچنین در کل ایران یا حتی در خارج از کشور معرفی کند چرا که لوگو و آرم نماینده برند شما می باشد و همه چیز را درباره برند شما به مشتریانتان القا می کند.
در بعد پنجم به مشتریان این ۵ اصل را معرفی می کنیم. به این ترتیب از ایده های گمراه کننده و نمونه لوگو های عجیب و غریب جلوگیری می شود. بیشتر طراحان مشغول به ایجاد نمونه لوگو هایی می شوند که تصاویر آن ها خیلی جذاب به نظر برسد. از فونت ها و استایل های زیبا استفاده می کنند. اما در واقع باید این ۵ اصل را درنظر بگیریم. زیرا طراحی لوگو کاری نیست به جز حل کردن یک مشکل.به نمونه لوگو بالا توجه کنید. تمام ۵ اصولی که به آن اشاره کردیم را رعایت کرده است. نه تنها این نمونه لوگو ساده، خاطرانگیز و مناسب است، بلکه برای هر مدیا و قشری از جامعه نیز مناسب خواهد بود. سایز نمونه لوگو به صورتی خواهد بود که در هر جایی به درستی قرار بگیرد و اندازه شود.

تعرفه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو حرفه ای یک فرایند خلاقانه و چالش بر انگیز است که به تحقیقات فراوانی نیاز خواهد داشت. باید از کسب و کار اطلاعات زیادی داشته باشیم. همچنین نیاز است که مشتریان این کسب و کار را بشناسیم. برای طراحی لوگو باید اصول اساسی طراحی لوگو را بدانیم. اگر با طراحان درستی همکاری کنید و فرایند های دقیقی را طی کنید، لوگویی بدست خواهید آورد که شرکت شما عاشق آن خواهد شد (و مردم این لوگو را درک خواهند کرد). برای اطلاع از قیمت طراحی لوگو می توانید با ما در بعد پنجم تماس بگیرید. قیمت طراحی لوگو به موارد زیادی بستگی خواهد داشت. با توجه به بودجه شما تیم متفاوتی درنظر گرفته می شود. قیمت طراحی لوگو به تیمی که روی این طرح کار می کند بستگی دارد. بعد از اتمام کار فایل های زیادی بسته به نوع شرکت شما در اختیارتان قرار می گیرد. این فایل ها برای قرارگیری لوگو شما در پلتفرم ها و اشیاء مختلف هستند. به عنوان مثال ممکن است بخواهید لوگو موردنظر روی تی شرت کارکنان قرار بگیرد. گاهی ممکن است بخواهید لوگویتان در وب سایتتان قرار بگیرد یا این که روی منوی غذای رستورانتان باشد. با ما در بعد پنجم تماس بگیرید تا کارکنان ما شما را از قیمت طراحی لوگو در حال حاضر مطلع کنند.

انواع لوگو

اگر چه همه لوگوها ترکیبی از تایپوگرافی و نوشتار هستند.ولی هر نوع لوگو احساس متفاوتی به برند شما می دهد و از آنجا که لوگو شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند.
آیا می خواهید بهترین نوع لوگو را برای تجارت خود انتخاب کنید؟در اینجا انواع لوگو را برای شما توضیح خواهیم داد.

لوگوهای مونوگرام ( یا نشانک)

لوگوهای مونوگرام یا نشانک لوگوهای مبتنی بر تایپوگرافی هستند که از چند حرف تشکیل می شوند. و تمرکز روی حروف ابتدایی کلمات است . مانند : اچ پی .در طراحی لوگو ساده سازی بسیار مهم است و استفاده از حروف ابتدایی کلمات در صورتی که شرکت دارای نام طولانی و دشوار باشد در ساده سازی برندهای مختلف شرکت موثر می باشد. برای مثال گفتن ناجا و به یاد آوردن آن بسیار راحتتر از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است.

لوگوتایپ

لوگو تایپ یک لوگو مبتنی بر قلم است که تنها روی نام کسب و کار متمرکز است.مانند : کوکا کولا وقتی یک شرکت دارای نام مختصر و مشخص است این نوع لوگو خوبعمل می کند.لوگو گوگل یک نمونه عالی از این نوع است این نام به خودی خودجذاب و به یاد ماندنی است .بنابراین هنگامی که نماد با تایپوگرافی قوی ترکیب شود لوگو باعث شناخت قوی برند می شود.

علامت تصویری

لوگو یک علامت تصویری است که گاهی به آن علامت تجاری یا نماد لوگو می گویند. یک نماد مبتنی بر گرافیک، تصویری است که وقتی به آن فکر می کنید لوگو به ذهن شما می رسد. مانند : لوگوی نمادین اپل ، پرنده توییتر لوگوهای هر یک از این شرکت ها چنان مزین است و هر برند آن ها چنان تاسیس شده است که برند به تنهایی قابل تشخیص است. مهمترین چیزی که باید در هنگام تصمیم گیری برای یک علامت تصویری در نظر بگیرید این است که چه تصویری را انتخاب کنید. شما باید به پیامدهای گسترده تصویری که انتخاب می کنید فکر کنید. آیا می خواهید روی نام خود بازی کنید؟ آیا شما به دنبال ایجاد معنای عمیق تر هستید؟ آیا می خواهید یک احساسات را برانگیزید؟
علائم انتزاعی لوگو
یک علامت انتزاعی نوع خاصی از لوگوی تصویری است به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص باشد مانند سیب یا پرنده یک شکل هندسی انتزاعی است که نشان دهنده تجارت شما است. چند نمونه مشهور عبارتند از : نشان دایره تقسیم شده پپسی و گل آدیداس مانند همه نمادهای علائم انتزاعی بسیار خوب عمل می کند . زیرا برند شما را به یک تصویر واحد خلاصه می کند . با این حال ، به جای اینکه محدود به یک تصویر قابل تشخیص باشید نشان انتزاعی به شما این امکان را می دهد تا تصویری بی نظیر و منحصر به فرد برای نشان دادن برند خود بسازید اما بهترین راه برای طراحی حرفه ای لوگو متخصصانی است که می دانند چگونه رنگ ، شکل و ساختار را با هم ترکیب کنند تا معنا پیدا کنند. فایده یک علامت انتزاعی این است که شما بدون تکیه بر پیامدهای فرهنگی یک تصویر خاص ، می توانید آنچه را که شرکت شما به صورت نمادین انجام می دهد منتقل کنید . از طریق رنگ و فرم می توانید معنا و مفهوم را نسبت داده و احساسات را در مورد برند خود پرورش دهید.

لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی، از یک علامت تصویری ، علامت انتزاعی یا متن تشکیل شده است .
تصویر و متن با هم ادغام می شوند و یک تصویر متمایز ایجاد می کنند از آنجا که یک نام با تصویر در ارتباط است می تواند به سرعت برند شما را بشناساند و مردم نیز بلافاصله شروع به ارتباط دادن نام شما با علامت تصویری خواهند کرد و بیشتر در ذهن ها می ماند. و در آینده به شما این امکان را می دهند که در موقعیت های مختلف بتوانید به طور انحصاری از یک نماد استفاده کنید و لازم نباشد همیشه نام خود را درج کنید. و این لوگو ها ساده تر از یک علامت تصویری هستند.

فونت های لوگو

باید فرآیند سخت و پیچیده ای انجام شود تا بتوان یک برند را در یک لوگو کوچک جای داد در کنار آن باید یک فونت انتخاب کرد چون با فونت اطلاعات مهم و مورد نظر شما به مخاطب انتقال داده می شود. فونتی که برای طراحی حرفه ای لوگو انتخاب می شود با فونتی که برای موارد دیگری مثل وبسایت ، بروشور و یا کارت های ویزیت انجام می شود متفاوت است چون برای این موارد هر فونت دلخواهی را می توانید استفاده کنید اما برای آرم  باید فونتهایی انتخاب شود که تاثیرات مثبت در برخورد مخاطب با آن ایجاد کند و برند شما را در ذهن مخاطب جای داده و ماندگار باشد.
چرا انتخاب فونت دارای اهمیت بالا در لوگو می باشد؟
با یک مثال ساده اهمیت فونتهای لوگو را به شما نشان می دهیم لباسی که شمابرای مجالسی مثل عروسی می پوشید با لباسی که در مجالس عزا و یامجالس رسمی می پوشید کاملا متفاوت است و نشان دهنده ویژگی های شما مخصوصا شخصیت شماست و در صورت رعایت نکردن و تشخیص ندادن لباس مناسب با نوع مجلس باعث بوجود آمدن دیدگاه های منفی برای شما می شود انتخاب فونت هم مانند انتخاب لباس می باشد چون بیننده با نگاه کردن به فونت برند شما را قضاوت می کند بنابراین توجه به نوع فونت آرم که آیا شما را به اهدافتان می رساند و اطلاعات مورد نیازتان را به مشتری منتقل می کند باعث ایجاد قضاوت های درست و مثبت از برند شما می شود.نوع فونت و حتی رنگ فونت ارتباط مستقیم با احساسات و منطق بیننده دارد و در واقع کار شما را به مشتری نشان می دهد.
Image
Image

به میزان رضایت خود از خدمات ما هزینه را پرداخت کنید!!!

Info@5thd-co.com
50 78 95 44

Image