Calender

سررسید


"از هر فرصتی استفاده کنید تا بگویید چه کسی هستید"

سررسید و سالنامه را می توان به اشکال مختلفی تعریف کرد . خب بر اساس اصول سیستم تبلیغاتی دین صورت می توانیم  سررسید و سالنامه را تعریف کنیم که :

سررسید و سالنامه جدول یا کتابچه ای است که دارای تقویم سال جاری به همراه برخی از اطلاعات در رابطه با روزهای خاص سال که در ابتدا یا در انتهای آن می آید . باید بهتر توضیح بدم که می توان سررسید یا سالنامه را همان دفترچه یاداشت روزانه تصور کرد که مختصری از کارهای روزانه خود را در آن یاداشت می کنیم .

استفاده از سررسید در طول سال آن را به یکی از دفترچه های محبوب در بین مردم به ویژه دانشجویان و دانش آموزان کرده است. کاربرد گسترده آن باعث شده سر رسید تبدیل به یک سیستم تبلیغاتی کلاسیک برتر شود . همچنین به دلیل همین کاربرد بالا می توان از سر رسید به عنوان هدایای تبلیغاتی نیز استفاده کرد.

اکثر شرکت های بزرگ همیشه در فعالیت های تبلیغاتی خود هزینه ای جدا برای چاپ سررسید و سالنامه در کنار گذاشته اند. لذا می توان گفت بزرگترین مشتریان و خواستاران سررسید شرکت های بزرگ و کوچک صنعتی است که بیشتر برای معرفی کالا و محصولات خود از آنها استفاده می کنند و در همایش ها و سمینارهای خود به نمایندگان شرکت های جزء و … اهدا می کنند.

اندازه سررسید و سالنامه

 سالنامه در انواع و اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شود. سالنامه و سررسید معمولا در اندازه معمولی قطع کتاب ( همان اندازه درازا و پهنای کتاب ) به چاپ می رسد. لذا براساس اختصاصی و عمومی بودن آن , همچنین اطلاعات صفحات سررسید ,  نوع جلد , نوع چاپ , نوع صحافی و … سایز بندی کرد .

برخی از نومونه های اندازه سالنامه :

سالنامه وزیری - سالنامه اروپایی - سالنامه رحلی - سالنامه رقعی - سالنامه پالتویی - سالنامه خشتی - سالنامه جیبی - سالنامه ارگانایزر

یکی از کاربردهای سالنامه و سر رسید امروزه استفاده از آن برای تبلیغات می باشد . اکثرا شرکت های بزرگ برای برند سازی و معرفی خدمات و محصولات خود اقدام به چاپ سررسید و سالنامه  می کنند . و در آن تمامی خدمات و محصولات جدید خود را شرح می دهند.

به دلیل زیبای و کاربردی بودن سالنامه و سر رسید از آنها می توان به عنوان هدیه  نیز استفاده کرد .

از سررسید و سالنامه به عنوان هدایای پایان سال هم به طور چشمگیری استفاده می شود. به رسم هرسال مجموعه ما سعی دارد تا بهترین و زیباترین سالنامه 99 و سررسید 99 را به شما عزیزان ارئه دهد.

"در صورت سفارش تیراژ بالا قیمت های ذکر شده شامل تخفیف می باشد"

در صورت نیاز نمونه جهت مشاهده ارسال میگردد

سالنامه

سررسید وزیری

این قطع رایج‏ ترین اندازه برای سالنامه حساب می‏شود. قطعی که مورد پسند تعداد زیادی از مخاطبان می باشد. اندازه این قطع حدوداً ۲۴*۱۷ سانتی‏متر است. عاملی که سبب رواج بیشتر این اندازه شده آن است که اندازه نسبتا مناسبی برای کاربر دارد و با توجه به این که بیشتر کتب نیز در این اندازه منتشر می شود، کاربران ارتباط بهتری با آن برقرار می کنند. برخی بر این باور هستند برای کسانی که نیاز دارند که سررسید شان همیشه همراه‏ شان باشند، این قطع اندکی بزرگ است.

سررسید رقعی

اندازه این سررسید حدوداً ۲۱*۱۴٫۵ سانتی متر است. این قطع خوش‏ دست‏ تر و برای جابه‏ جائی مطلوب‏ تر است. قیمت آن نسبت به قطع وزیری در شرایط یکسان ارزان‏ تر خواهد بود. این قطع بیشتر مناسب کارمندان و مشتریان است. بعضی از سازمان‏ ها ترجیح می‏ دهند که اگر قرار است سررسید هدیه‏ ای برای مدیران باشد، از این قطع استفاده نکنند؛ شاید به این دلیل که به نظر این دسته، سالنامه رقعی چندان به عنوان هدیه چشم‏گیر نیست. هر چند که بسیاری از مدیران استفاده از این قطع را به همان دلیل سبکی ترجیح می‏دهند.

سررسید مدیران

همانطور که از اسم آن برمی آید این اندازه سالنامه مختص مدیران است. قیمت آن بسیار گران و یک کالای لوکس محسوب می‏شود. شاید همین لوکس بودن عیب عمده این مدل سالنامه باشد؛ چرا که بیشتر از آن که کاربردی باشد، یک هدیه مجلل است. امروزه بسیاری از مدیران ترجیح می‏ دهند که سررسیدی در قطع‏ های دیگر در یک بسته شیک که شامل هدایای مختلف دیگر است به عنوان هدیه دریافت کنند؛ با این ایده، هم از سررسید استفاده خواهند نمود و هم از تنوع هدایای دیگر لذت خواهند برد.

سررسید خشتی

به طور کلی به کتاب‏ های به شکل مربعی هستند خشتی گفته می‏ شود. چندین اندازه خشتی وجود دارد. بسیاری از کتب کودکان و قدیمی در این اندازه است. به سبب شکل مربع، بسیاری این قطع را بیشتر می پسندند. اما به چندین دلیل کمتر مورد استفاده واقع می‏شود؛ اول آن که به نسبت گران تر است و دوم آن که جابه جائی آن دشوار بوده و سوم این که در طراحی صفحات داخلی مشکلاتی وجود دارد؛ یعنی اختصاص فضا به روزهای مختلف اندکی دشوار است.

تقوبم رومیزی

تقویم های رومیزی معمولا” مشتمل بر دو قسمت متن و پایه می باشند. متن تقویم رومیزی معمولا” از جنس مقوای گلاسه ( و در مواردی مقوای فانتزی) می باشد که در ابعاد و اشکال مختلفی و با طراحی های متفاوت چاپ میشوند این تقویم بیشتر به صورت ماه شمار تولید می شوند، صحافی تقویم های رومیزی بیشتر با استفاده از فنردوبل انجام می پذیرد.

تقویم های رومیزی از آنجا که بیشتر از سررسید در معرض دی قرار دارند هدایای تبلبغاتی مناسبی به شمار می رونداز سویی استفاده از آنها در محیط های اداری و تجاری بسیار معمول است. در این تقوی ها معمولا” در یک صفحه یک هفته یا یک ماه کامل را می توان دید لذا در مواردی که به برنامه ریزی برای چند روز آینده یا بازبینی در مورد چند روز گذشته می پردازیم ابزار بسیار مفیدی هستند. این تقویم ها نیز مشابه با سررسیدها انواع عمومی و اختصاصی دارند.

انواع پایه تقویم رومیزی:

۱- پایه مقوایی این نوع پایه متشکل از یک مقوای با ضخامت نسبتا” بالا که در ابعاد مناسب برش و خط تا خورده است و سپس به صورت مثلثی که قاعده آن بر روی میز قرار می گیرد و اوراق تقویم از آن آویزان است مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس مقوای پایه معمولا” از مقوا گلاسه یا ایندربرد با گرماژ ۳۰۰ گرم یا بیشتر می باشد. در مواردی این مقوا از نوع مقواهای فانتزی ساخته می شود. این نوع پایه می تواند بدون چاپ مورد استفاده قرار گیرد و یا در صورت تمایل می توان قبل از برش طرح مورد نظر را بر روی آن چاپ کرد. این نوع پایه به سبب وزن کم ایستایی کافی ندارد و لذا کیفیت محصول تولیدی را کاهش می دهد.

۲- پایه های جلدسازی شده سخت: این پایه بر مبنای قطعات مقوای جلدسازی ( کرجی) که با یک روکش به هم متصل شده اند ساخته می شود. این قطعات بر روی میز به شکل مثلث قرار می گیرند وزن نسبتا” سنگین مقوای کرجی باعث می شود که ایستایی قابل قبولی داشته باشد. روکش این پایه می تواند از جنس گالینگور باشد و یا کاغذ فانتزی و یا کار چاپی سلفون کشیده باشد که در مورد آخر می تواند مطابق سفارش مشتری با طرح مورد نظر او چاپ شود.

۳- پایه های خاص: استفاده از موادی مانند چوب، فلز، ام دی اف، ورق های پلاستیکی و پلکسی گلاس در ساخت پایه تقویم های رومیزی انواع جدید و متفاوتی را به بازار ارایه کرده است که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند که در مواردی باعث جذابیت محصول میشوند.

چگونگی درج موارد تبلیغاتی بر روی تقویم رومیزی: سفارش تقویم رومیزی اختصاصی در مقایسه با سررسید در تیراژهای محدودتری امکان پذیر است. مشتری می تواند در صورت بزرگ بودن سفارشش به میزان کافی سایز، نوع کاغذ، نوع پایه و طراحی مورد نظر خودش را برای تقویم رومیزی سفارش دهد و یا تنها به تعویض طرح چاپی روی تقویم و یا طرح چاپی پشت صفحات تقویم اکتفا نماید. همچنین طرح چاپ شده روی روکش پایه در صورت تمایل مشتری می تواند تغییر کند که البته در این صورت بایستی کل فرایند ساخت پایه از ایتدا صورت پذیرد در صورتی که تغییر طراحی متن و پشت صفحات تقویم و استفاده از پایه های از قبل تولید شده توسط تولید کننده می تواند پروژه تولید را تسهیل و تسریع نماید.

در تیراژهای محدودتر مشتری می تواند تقاضای درج لوگوی مورد نظرش را بر روی پایه تقویم های عمومی بنماید. قابل ذکر است که معمولا” پایه تقویم های رومیزی عموما” بزرگتر از متن تقویم طراحی می شوند به گونه ای که فضای لازم  جهت درج لوگوی مشتری کنار یا زیر متن تقویم باقی بماند.

نوع دیگر درج لوگو در این نوع تقویم درج لوگو روی تک تک صفحات متن تقویم و در فضاهای خالی از قبل طراحی شده بر روی صفحات است، همچنین مشتری می تواند لوگوی مورد نظرش را بر روی صفحه کاور تقویم رومیزی درج نماید و یا در صورت لزوم صفحات محدودی را ( در حد حداکثر ۳ یا ۴ صفحه) به متن تقویم اضافه نماید.

Search