طراحی کاتالوگ

مشتریان به کاتالوگ و بروشور نیازمندند تا همراه خود به خانه برده و در زمان فراغت به مطالعه آن بپردازند. در طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور تایپ کردن همه اطلاعات برای تک تک نتقاضیان و مشتریان ناممکن است؛ به همین جهت میتوان اطلاعات بنیادین و اساسی را به همراه تصاویر و یا حتی پوسترهای طراحی شده و در راس امور استفاده از لوگو شرکت در درون کاتالوگ و بروشور قرار داد تا مشتریان بتوانند قسمت اساسی و اعظم اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشند.
امروزه به ندرت کالا یا خدماتی بدون بهره گیری از نوشته های تبلیغاتی در دسترس مشتریان قرار میگیرد. صاحبان کسب و کار به دو دلیل به نوشته ایی از این دست نیازمندند؛ نخست کسب اعتبار و سپس استفاده از این ابزار به عنوان وسیله ای جهت صرفه جویی در وقت.

کاتالوگ ها و بروشورها به طور دقیق وسیله اطلاع رسانی هستند. آن ها چگونگی محصول و خدماتی را که می توانند به مخاطبان ارائه شوند، اطلاع می دهند. کاتالوگ و بروشور شما باید عملکرد کالا را نیز شرح دهد؛ و اینکه چرا افراد باید در صدد خزید آن برآیند و چگونه آن را سفارش دهند.
در طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور خوب،باید در نظر داشت که رسالتی بیش از رساندن اطلاعات و توضیح عملکرد محصول را دارند و رسالت اصلی آن ها متقاعد کردن افراد است. به خاطر داشته باشید که کاتالوگ و بروشور وسیله فروش هستند نه یک جزوه دستور العمل. یک کاتالوگ و بروشور خوب نه تنها حرف می زند، بلکه می فروشد.
Image
Image
Image
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش خوراک اسب
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت جهان ارتباط
کاتالوگ شرکت جهان ارتباطنسخه لاتین
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنFounder & CXOبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش خوراک اسب

طراحی کاتالوگ حرفه‌ ایی

طراحی کاتالوگ معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که بخواهیم یک سازمان، یک یا چند کالا و یا خدماتی را معرفی کنیم. طراحی کاتالوگ باید به گونه‌ایی باشد که در خدمت آن سازمان، کالا یا خدمت باشد و در جهت اهداف مشخص شده طراحی شود. کاتالوگ حتی در عصر امپراتوری دیجیتال هم یک ابزار بسیار مهم برای رونق بازاریابی و توسعه کسب و کار شما می‌باشد.یک کاتالوگ تاثیر گذار می‌تواند کسب و کار شما را رونق دهد و به گرفتن یک نتیجه بسیار خوب از بازاریابی کمک شایانی بکند.
ولی یک مسئله بسیار مهم وجود دارد. آیا هر کاتالوگی به کسب و کار و تیم بازاریابی سازمان کمک می‌کند؟ آیا هر کاتالوگی می‌تواند در فروش کالا یا خدمات تاثیرگذار باشد؟ آیا هر کاتالوگی می‌تواند هویت و ارزش یک سازمان را حفظ کند؟
کاملا مشخص است که هر کاتالوگی نمی‌تواند پاسخ مثبتی از پرسش‌های بالا دریافت کند. طراحی کاتالوگ از لحاظ ایده پردازی، عکاسی، دیزاین، چاپ افست (پیش از چاپ، در حین چاپ و پس از چاپ) مسائل فنی پیچیده‌ایی دارد که یک گروه تبلیغاتی باید برای همه این موارد برنامه ریزی حرفه‌ایی و تیم حرفه‌ایی داشته باشد تا بتواند کاتالوگی تاثیر گذار خلق کند.

انواع طراحی کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ انواع مختلفی دارد که بر اساس اهداف و کارایی آن در زمینه‌های مختلف در شکل‌ها و سایز‌های متفاوتی دیده شده است. شما می‌توانید با توجه به اهداف سازمان یا بر اساس ویژگی‌های یک محصول انتخاب‌های ویژه‌ایی هم انجام دهید که ما به چند نوع از این موارد اشاره خواهیم کرد.
۱- انتخاب نوع طراحی کاتالوگ بر اساس سایز:
در ابتدا باید بدانیم چرا بعضی از سایز بندی ها رایج و چرا بعضی ندرتا استفاده می‌شوند. در پاسخ باید بگوییم سایز‌‌های رایج بر اساس استاندارد‌های سایز کاغذ شکل گرفته اند و چون کمترین دور ریز کاغذ را دارند طبیعتا بیشتر انتخاب می‌شوند. اما بعضی از پروژه ها و محصولات که لازم است خیلی متفاوت نشان داده شوند یکی از روش‌های ایجاد تفاوتشان انتخاب سایز‌های کمتر دیده شده است. این سایز‌ها دور ریز کاغذ دارند و با قطع‌های استاندارد چاپ متفاوتند. اما در عوض معمولا بسیار نفیس از کار درمی‌آیند. اصطلاحات رایج در انتخاب سایز را با نام آن سایز‌ها می‌شناسیم. برای مثال کاتالوگ سایز A4 یا کاتالوگ سایز A5
۲- انتخاب سبک طراحی کاتالوگ و بروشور بر اساس تعداد صفحات یا لت
کاتالوگ‌ها بر اساس تعداد صفحات به دو دسته تقسیم می‌شوند
۱- طراحی کاتالوگ های قابل صحافی
کاتالوگ‌هایی که تعداد صفحات زیادی دارند و معمولا صفحات با صحافی منگنه یا چسب در عطف کاتالوگ به هم ادغام می‌شوند
۲- کاتالوگ های لت دار
کاتالوگ‌هایی که صفحات آنها از تا زدن یک کاغذ شکل میگیرند که به آنها لت می‌گویند. مثلا اگرروی یک کاغذ A4 یک یا دو تا بزنیم و کاغذ را به چهار یا ۶ صفحه پشت و رو تقسیم کنیم اصطلاحا به هر خط تایی که در نظر گرفته ایم لت می‌گویند
۳- انتخاب بر اساس تعداد رنگ چاپ
 در کاتالوگ معمولا از ۴ رنگ اصلی چاپ افست (CMYK) استفاده می‌شود که از ترکیب آنها معمولا میلیون‌ها رنگ منشعب می‌شود. اما بعضی از کاتالوگ‌ها به دلیل هویت بصری سازمانی و یا به دلیل کاهش هزینه ۴ رنگ چاپ نشده و بجای استفاده از ۴ رنگ برای مثال ۲ رنگ یا تک رنگ چاپ می‌شوند.
۴- انتخاب بر اساس پوشش بعد از چاپ
پس از چاپ کاتالوگ برای تثبیت رنگ چاپ معمولا یک روکش ورنی روی محصولات چاپی زده می‌شود ولی اگر جلوه‌ایی زیباتر از کاتالوگ چاپی را بخواهید میتوانید از روکش‌های مختلفی مثل UV یا سلفون مات و براق و انواع پوشش‌های جدیدتر که هر روزه به تعداد آنها اضافه میشود انتخاب کنید.
انواع پوشش‌های مرسوم طراحی کاتالوگ در چاپ:
۱- پوشش ورنی روی جلد کاتالوگ:
پوشش ورنی یا به اصطلاح – آب چاپ – یک نوع تثبیت کننده رنگ است. وقتی طراحی کاتالوگ به اتمام می‌رسد و در چاپخانه به چاپ می‌رسد ممکن است که در صورت عدم استفاده از روکش پس از لمس با دست رنگ روی کاتالوگ یا بروشور دچار نقص شود از این رو پوشش ورنی به وجود آمد و بعد از چاپ افست می‌تواند به عنوان ارزان ترین پوشش مورد استفاده قرار گیرد. پوشش ورنی به کار چاپی زیبایی اضافه نمی‌کند و فقط رنگ چاپی را تثبیت می‌کند.
۲- پوشش UV روی جلد کاتالوگ
این پوشش علاوه بر تثبیت و محافظت از رنگ‌های چاپ زیبایی قابل توجهی را در کار چاپی به وجود می‌آورد. UV – یو وی – در دو نوع مات و براق استفاده می‌شود که بنا به سلیقه خود می‌توانید یکی را انتخاب نمایید.
۳- پوشش سلفونUV روی جلد طراحی کاتالوگ و بروشور
پوشش سلفون هم مانند پوشش یو وی زیبایی خاص و دو چندانی را بر روی کاتالوگ چاپی به ارمغان می‌آورد. مثل یو وی دو نوع مات و براق دارد که طرفداران سلفون مات بیشتر هستند. سلفون مات بافتی شبیه به مخمل روی کاغذ ایجاد می‌کند و ارزش بصری بیشتری به مخاطب القا می‌کند.

چاپ کاتالوگ

۱- ایده پردازی برای طراحی کاتالوگ خلاقانه
تیم طراحی و خلاقیت بعد پنجم چاپ شر شروع همه پروژه ها بخصوص طراحی کاتالوگ با برگزاری جلسات اتاق فکر ایده‌هایی را بر اساس خواسته‌های مشتری، نوع محصول، مطالعات و ایده پردازی تیم خلاقیت شکل می‌دهد و نهایتا بهترین آنها را انتخاب میکند تا بیشترین تاثیر‌گذاری را در عملکرد سازمان شما بگذارد.
۲- عکاسی از محصولات، سازمان، تیم و … برای طراحی کاتالوگ
پس از مرحله ایده پردازی و قبل از شروع طراحی تیم عکاسی بر اساس ایده‌های مطرح شده و همراهی مدیر هنری و تیم گرافیک عکاسی از محصولات، تیم و سازمان شما را انجام می‌دهند. این موضوع باعث می شود که خدمات یا محصولات شما به حرفه‌ایی ترین حالت ممکن در کاتالوگ معرفی گردد.
۳- طراحی کاتالوگ
تیم طراحی گرافیک بعد پنجم چاپ متشکل از طراحان حرفه‌ایی که از خلاقیت بالایی بهره برده و از تجربیات حرفه‌ایی بالایی برخوردارند با استفاده از تجربیات خود نتیجه ایده‌ها و تصاویر عکاسی را با حرفه و مهارت خود تلفیق کرده و یک لی اوت حرفه‌ایی و کم نظیر در طراحی خلق می‌کنند.
۴- نظارت پیش از چاپ بر طراحی کاتالوگ
پس از پایان پروسه طراحی و به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی در چاپ افست گروه بعد پنجم چاپ قبل از ارسال فایل نهایی طراحی برای چاپ نظارتی حرفه‌ایی بر پایه علم نظارت چاپ روی طراحی انجام می‌دهد تا همه موارد احتمالی در صورت وجود در همین مرحله مرتفع گردد.
۵- نظارت بر پروژه طراحی کاتالوگ و بروشور در حین چاپ
تیم نظارت چاپ بعد پنجم هنگامی طراحی و چاپ کاتالوگ در لیتوگرافی و چاپخانه و در مراحل چاپ است به صورت مداوم بر این پروسه نظارت می‌کند تا همه مراحل و آیتم‌ها طبق استاندارد‌های مورد نظر پیش رود.
۶- نظارت بر مراحل پس از چاپ
بعد از پایان پروسه چاپ مراحل پس از چاپ شمال انتخاب روکش چاپی، صحافی و برش پیش رو هستند که حتما باید بر این پروسه مهم نظارت صورت گیرد. بعد پنجم چاپ با تعهد حرفه‌ایی خود از مرحله طراحی تا پایان مراحل چاپ را با نظارت حرفه‌ایی خود به پایان می‌رساند.
نمونه کارهای طراحی کاتالوگ
نمونه کارهای فوق حاصل تلاش تیم خلاقیت، تیم عکاسی، تیم طراحی گرافیک و تیم نظارت چاپ بعد پنجم چاپ می‌باشد که با بهره‌گیری از تخصص خود باعث خلق آثاری حرفه‌ایی در زمینه طراحی کاتالوگ شده اند.

طراحی بروشور

طراحی کاتالوگ و بروشور با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و مجازی شدن ارتباط‌ها از طریق رایانه، باز هم جایگاه خود را نزد مخاطبان حفظ کرده‌است. طراحی کاتالوگ و بروشور از این جهت حائز اهمیت است که هر صنفی می‌تواند کالا یا خدمات خود را به گونه ای حرفه ای و متفاوت در نگاه مخاطبان به تصویر بکشد.
گام اول در طراحی بروشور یا کاتالوگ تعیین دقیق محتوایی است که در کاتالوگ خود تصمیم به مطرح کردن و نمایش آن را دارید. متن نوشتاری قوی برای توضیحی دقیق از محصول یا خدمات و عکس‌هایی که منحصراً از کالای خود انداخته‌اید و همین‌طور دارا بودن لوگو و برند تجاری از جمله موارد است که قبل از طراحی خود می‌بایست کاملاً تعیین گردند.
در طراحی جلد اول به اندازه اهمیت دارد، چرا که در نگاه مخاطب اولین چیزی که جلب توجه می‌کند طرح روی جلد کاتالوگ می‌باشد. ترکیب رنگ‌ها و چگونگی قرار گرفتن طرح‌ها کنار هم با خودنمایی لوگو سازمان یا برند در جلد کاتالوگ، معرف هویت سازمانی شما می‌باشد. کیفیت تصاویر در طراحی، مهمترین عنصر زیبندهٔ کاتالوگ شماست.
طراحی بروشور و کاتالوگ یکی از ظریف‌ترین طراحی‌ها می‌باشد. خاص و منحصر به فرد بودن طرح، نقش مهمی در جلب نگاه مشتریان گرامی دارد. یکی از عمده موارد که در طراحی می‌بایست در نظر گرفت مخاطبانی است که در ردهٔ مشتریان شما قرار می‌گیرند. مسلماً طراحی برای قشر جوان و میانسال متفاوت می‌باشد. از این رو ترکیب رنگ‌ها و صفحه آرایی و حتی عناوین مطرح شده، دستخوش تغییر خواهند شد.
از جمله موارد اساسی که در طراحی بروشور و دیگر طراحی‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند، طراحی و گرافیک به همراه ایده پردازی‌هایی است که بر روی جلد و صفحات کاتالوگ شما ترسیم می‌شوند. شرکت طرح گندم با تیمی خلاق و ایده پرداز طراحی بروشور و کاتالوگ شما را با سبکی مدرن و جلوهٔ بصری ویژه ارائه خواهد کرد.
باید خاطر نشان کرد کاتالوگ‌های زیادی روزانه در اختیار افراد قرار می‌گیرد ولی بازخورد مطلوب مورد انتظار را برآورده نکرده‌است. این خروجی به دلیل فقدان خلاقیت چشمگیر در طراحی شما می‌باشد. تناسب رنگ‌ها و نوشته‌ها و تصاویر بر روی صفحه روی جلد و یکایک صفحات دیگر در طراحی برای جلب توجه در نگاه مخاطب الزاماً می‌بایست رعایت گردد. در طراحی هیچ چیز به اندازهٔ عکس یا تصویری با کیفیت و تأثیر گذار باشد.
طراحی بروشور همانند کاتالوگ دارای فرایند تولید مشابه در ساختاری متفاوت است، بروشور ها کاربرد های متفاوتی دارند از یک بروشور تبلیغاتی یک سیتی سنتر تا بروشور یک دستورالعمل یک محصول و یا نقشه راهنما یک هتل پس بنابراین طیف وسیعی از خدمات و کاربردها را در بر می گیرد، از تفاوت های آن اصولا به می توان به اختصار نویسی در متن، بخش بندی، اصلاحات تماس و نقشه بطور کلی یک ابزار اطلاع سریع می باشد. از تفاوت های فیزیکی بروشور با کاتالوگ می توان به ابعاد با قابلیت حمل راحت و تا شدن در دو لت ، سه لت یا بیشتر در برش خاص و خلاقانه دانست.

ویژگی های طراحی کاتالوگ

ویژگی های کاتالوگ حرفه خوب از نگاه تخصصی طراحی بعد پنجم ؟ اولین ویژگی همواره باید بخاطر داشت در طراحی کاتالوگ ، با هنر، تمایل به خرید را در مشتری ایجاد کرد. دومین ویژگی : طراحی برای مخاطب باشد و تعیین نمودن مخاطب و هدف طراحی کاتالوگ را آغاز کرد. سومین ویژگی : بخش محصول محور بودن ، در واقع هدف کسب سود و فروش بیشتر محصول است نه اطلاعات اضافی چهارمین ویژگی استفاده از عکس های خلاقانه و باکیفیت از محصولات . پنجم ویژگی : استفاده از سبک سازگار با فیلد کاری شما و سایز فونت ها و فاصله جملات که باعث کاهش خوانایی نشود . ششم ویژگی استفاده از کاتالوگ ابعاد استاندارد مقرون به صرفه یکی از مهمترین بخش ها می باشد هفتمین ویژگی :استفاده از محصولات پر فروش و پر سود در بهترین فضایی کاتالوگ اغلب خوانندگان کاتالوگ اولین نگاه از سمت بالا سمت راست شروع و سپس به بخش های دیگر یک مجله یا کاتالوگ نگاه می اندازند، پس استفاده از بهترین فضا برای تولید یک کاتالوگ حرفه ای ضروری است.
 • القا حس خرید با هنر طراحی
 • طراحی برای مخاطب
 • محصول محور بودن کاتالوگ
 • استفاده از تصاویر بزرگ محصول
 • محدود کردن تعداد فونت ها و سبک
 • استفاده از کاتالوگ استاندارد مقرون به صرفه تر
 • استفاده از محصولات پرفروش و پر سود در بهترین فضایی کاتالوگ

مزایای طراحی کاتالوگ حرفه ای

مزایای طراحی کاتالوگ حرفه ای ؟ طراحی کاتالوگ در قرن حاضر با توجه به رقابت شدید در کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات هدفمند، یکی از موثرترین راهها برای موفقیت و کسب درآمد است . چرا طراحی کاتالوگ ؟ طراحی حرفه ای خلاقانه باعث ارتباط سریع مخاطب با محصولات، خدمات و اطلاعات شرکت در یک قالب هماهنگ می‌شود تا مخاطبان با مطالعه در کوتاه ترین زمان به پیام مورد نظر برسند . از کاتالوگ به عنوان یک ابزار همیشه در دسترس یاد می شود ، با امکان دیده شدن در تعداد دفعات بالا . و به طور قطع از دیگر مزایای آن بازگشت هزینه کاتالوگ در کمترین زمان ممکن نسبت به سایر ابزارها تبلیغاتی نام برد ، بطور معمول پیام‌ها و عناصر مهم در طراحی کاتالوگ شامل : معرفی شرکت، شعار تبلیغاتی، نمایش محصولات یا خدمات، تصاویر، اطلاعات محصولات ، تازه‌ها، چشم‌اندازها، افتخارات، گواهینامه‌ها، اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی در قالب یکپارچه به مشتریان می‌باشند. از مزایای طراحی و چاپ کاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: ما برخی از ویژگی های طراحی کاتالوگ حرفه ای را دسته بندی کرده ایم.
 • بازاریابی و تبلیغات هدفمند
 • افزایش فروش و کسب درآمد
 • در دسترس بودن و ماندگار بودن کاتالوگ
 • افزایش اعتبار و مطرح شدن برند در کسب و کار
 • ارائه کاتالوگ تخصصی در بازار داخلی و برون مرزی
 • ارائه مستقیم و هدفمند به مخاطب و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی

چرا طراحی کاتالوگ بعد پنجم ؟

مجموعه طراحی کاتالوگ بعد پنجم با همکاری گروهی مجرب از طراحان در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور های صنعتی و تبلیغاتی، به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی با به کارگیری جدیدترین نرم افزارها آماده ارائه خدمات به مشتریان از گام اولیه (طراحی) تا گام نهایی (چاپ) می باشند و همچنین بعد پنجم با بیش از 40 سال سابقه در زمینه چاپ با داشتن نمونه کارهای بین المللی در منطقه بهارستان ظهیرالاسلام ، آماده ارائه خدمات عکاسی تبلیغاتی و صنعتی ، طراحی ، چاپ و مشاوره می باشد . از دلایل و چرایی انتخاب طراحی کاتالوگ بعد پنجم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • مجهز به استودیو عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در داخل مجموعه و عکاسی در حضور مشتری
 • ارائه خدمات طراحی حرفه ای به مشتریان در داخل و خارج از کشور به صورت مکاتبه ای و غیر حضوری
 • رعایت اصول طراحی حرفه ای و صفحه آرایی (رنگ ، فونت ، قالب ، تصاویر ... )
 • ایده طرح های منحصر به فرد ، جذاب خلاقانه و هماهنگ با هویت تجاری مشتریان
 • هزینه مقرون به صرفه طراحی و چاپ بصورت پکیج کامل
 • تحویل فایل در فرمت های درخواستی (جهت استفاده در وب سایت ، ایمیل مارکتینگ و...)
میان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک بنا به بازار هدفشان، همواره رقابت وجود دارد و آن‌هایی در این رقابت برنده خواهند بود که بتوانند مخاطبان خود را از طریق مختلف جذب کنند. طراحی کاتالوگ یکی از راه‌های مؤثر تبلیغاتی است که این روزها استفاده از بسیار رایج‌تر از گذشته شده است. اگر کمی دقت کنید در اطرافتان و زمانی که برای خرید یک محصول به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنید؛ نمونه طراحی کاتالوگ برای کسب‌وکارها مختلف را خواهید دید. قیمت طراحی کاتالوگ این روزها از جمله موارد مهمی است که باعث استقبال بیش‌تر از این روش تبلیغاتی شده است.
انواع کاتالوگ در واقع کتابچه‌های کوچکی هستند که برای معرفی محصولات و نحوه استفاده از آن‌ها کارآمد خواهند بود. طراحی کاتالوگ محصولات هر برند متناسب با ماهیت کلی آن برند بوده و در جهتی است که بتواند در بهینه‌ترین حالت ممکن، تمام محصولات و خدمات موردنظر صاحبان کسب‌وکار را معرفی کند.

مزایای طراحی کاتالوگ اختصاصی

طراحی کاتالوگ به‌صورت اختصاصی برای یک برند مزایای زیادی دارد که همه آن‌ها در جهت بازاریابی و جذب مشتریان جدید و نگه‌داشتن مشتریان قدیمی‌تر خواهند بود. سفارش طراحی کاتالوگ برای یک کسب‌وکار مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

برندسازی

دقت کنید که یکی از اهداف اصلی برای ارائه انواع کاتالوگ، برندسازی و معرفی نام و نشان کسب‌وکار به کسانی که تابه‌حال در مورد آن نمی‌دانستند. اینجا نکته مهم نحوه اجرا و طراحی کاتالوگ خواهد بود که مطابق استانداردها و نیاز مخاطب باشد.

جذب مشتری

به کمک توزیع کاتالوگ یک کسب‌وکار می‌تواند مشتریان جدید را جذب و مشتری‌های قدیمی را مشتاق به خرید دوباره کند. البته این موضوع به نحوه توزیع کاتالوگ هم‌بستگی دارد.

بالابردن اشتیاق برای خرید

همان‌طور که اشاره کردیم، کاتالوگ دفترچه شامل اطلاعات و روش استفاده از محصولات شما است. هنگام که مخاطبان این دفترچه را مطالعه می‌کنند با تصاویری از محصولات هم مواجه خواهد شد. همین موضوع به نظر کوچک باعث بالارفتن اعتماد و اشتیاقشان برای خرید می‌شود.

معرفی محصولات و خدمات

تبلیغات روش‌های گوناگونی دارد، اما بی‌شک یکی از بهترین راه‌های برای معرفی خدمات و محصولات را می‌توان طراحی کاتالوگ محصولات دانست. در این دفترچه اطلاعات مربوط به محصولات، مزایای آن‌ها، روش‌های استفاده و نکاتی این‌چنینی به مخاطب کمک می‌کنند راحت‌تر شما و ماهیت برندتان را بشناسد.

انواع طراحی کاتالوگ

این روزها انواع کاتالوگ‌هایی را مشاهده می‌کنید که مربوط به کسب‌وکارهای مختلف هستند. نکته جالب اینجاست که در چند سال اخیر نوع خاصی از این روش تبلیغاتی با نام کاتالوگ دیجیتال معرفی شده است. همان‌طور که از نام آن پیدا است برای عرضه نیازی به کاغذ یا درست‌کردن دفترچه ندارد. طراحی کاتالوگ دیجیتال مزایای زیادی دارد که باعث شده استقبال بیش‌تری از آن شود.
کاتالوگ‌های معمولی هم انواع مختلفی دارند. مهم‌ترین تفاوت میان آن‌ها نوع طراحی‌شان و جنس آن‌ها خواهد بود. برای مثال عموماً برای کاتالوگ مواد غذایی از کاغذهای معمولی استفاده می‌شود، درحالی‌که برای محصولات چوبی یا دکوراتیو، عموماً کاغذهای براق یا گلاسه مورداستفاده خواهند بود.
هزینه طراحی کاتالوگ هم می‌توان به‌عنوان پارامتری دسته‌بندی این روش تبلیغاتی شناخته شود؛ چرا که قیمت طراحی کاتالوگ دیجیتال یا معمولی می‌توانند بسیار متفاوت باشند.
مراحل طراحی کاتالوگ
اگر شما هم می‌خواهید از این روش تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات کسب‌وکارتان استفاده کنید، باید نیازسنجی درستی در این زمینه انجام دهید. مراحل بعدی انجام طراحی کاتالوگ نیز به شرح زیر خواهند بود:
 • مهم‌ترین مرحله پیدا کردن مجموعه‌ای است که بتواند به‌درستی ایده‌های شما را به واقعیت تبدیل کند. این موضوع نیازمند وجود طراحان و متخصصان کاربلد در این مجموعه خواهد بود. افرا گرافیک در این زمینه بهترین انتخاب برای شما است که در زمان کوتاهی، می‌تواند همه آنچه از یک کاتالوگ انتظار دارید را در اختیارتان قرار دهد.
 • در مرحله بعد باید در مورد تعداد صفحات، سایز و نوع خطوط برش کاتالوگ تصمیم‌گیری کنید.
 • پس از مشخص‌شدن قالب کلی کاتالوگ، باید مشخص شود که چه محصولات و چه اطلاعاتی درباره آن باید در کاتالوگ آورده شود. نحوه چیدمان و محل قرارگیری هر یک از این اطلاعات هم در این مرحله تعیین می‌شود.
 • پیش از اتمام کار نیز باید نمونه طراحی کاتالوگ اولیه را بررسی کنید و در صورت نیاز به ویرایش، کارهای مربوطه انجام شوند تا کاتالوگ به چاپ نهایی برسد.

نکات مهم در طراحی کاتالوگ

میزان اثرگذاری یک کاتالوگ به این بستگی دارد که شما تا چه حد نکات و استانداردها را رعایت کرده‌اید. این استانداردها شمال موارد مختلفی می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه مشاهده خواهید کرد.
 • سعی کنید برای سفارش طراحی کاتالوگ و باتوجه‌به هزینه‌های انجام آن، از بهترین نوع کاغذ برای چاپ استفاده کنید.
 • هر چه طراحی خلاقانه‌تری برای طراحی کاتالوگ دیجیتال یا چاپی در نظر بگیرید، مخاطبان شما بیش‌تر جذب خواهند شد. در واقع باید بتوانید تجربه کاربری جدید برای آن‌ها ایجاد کنید.
 • برای این که بتوانید به‌خوبی برند خود و محصولاتتان را معرفی کنید، بهتر است از یک کارشناس باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. نظرات کارشناسی کمک می‌کند بتوانید طرح، رنگ، متن و تصاویر مناسبی باتوجه‌به نیاز مخاطبان فراهم کنید.

قیمت طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ به پارامترهایی مانند ابعاد، نوع کاغذ، طراحی به‌کاررفته در آن یا تعداد صفحات بستگی دارد. توجه داشته باشید که عموماً قیمت طراحی کاتالوگ دیجیتال برای شما کم‌تر خواهد بود؛ چرا که در این روش نیاز به چاپ نخواهد بود. به‌طورکلی اگر می‌خواهید طراحی کاتالوگ ارزان داشته باشید، باید از طراحی‌های ساده‌تر و کاغذهای معمولی برای چاپ استفاده کنید یا این که تعداد صفحات را در کم‌ترین حالت ممکن نگه دارید.
سفارش طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و خلاقانه در افرا گرافیک
خوشبختانه سفارش طراحی کاتالوگ از طریق افرا گرافیک کار دشواری نیست و پروسه طراحی آن هم با نظر و مشورت شما در مدت‌زمان کوتاهی انجام خواهد شد. برای سفارش طراحی کاتالوگ حرفه‌ای و خلاقانه و همینطور آشنایی با انواع کاتالوگ چاپ شده توسط افراگرافیک می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۶۶۱۲۰۶۹۸ با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. در انتها لازم است بار دیگر اشاره کنیم که توجه به استانداردها و نکات مهم برای طراحی کاتالوگ مانند ابعاد، سایز یا نوع کاغذ تا چه حد می‌توانند در نتیجه و بازخورد مشتریان اثرگذار باشند؛ بنابراین پیش از سفارش کاتالوگ حتما چنین مواردی را در نظر داشته باشید.

کاتالوگ مدرن

طراحی کاتالوگ مدرن، هدفی است که این مجموعه را گرد هم آورده که با شکوفایی خلاقیت‌های بی نظیر، بتوانیم شما را در جهت صعود تان در فضای رقابتی یاری برسانیم. با وجود فضای رقابتی شدیدی که در طراحی وجود دارد، حتی اگر کاتالوگ یا بروشور از قبل طراحی شده دارید، همان طراحی دیگر در عصر جدید کاربردی نخواهد داشت و می‌بایست به فکر طرحی جدید و مدرن برای سازمان خود باشید.
شرکت طرح گندم با پیشینه ای نیکو با مهارتی زبانزد در حیطهٔ طراحی، افتخار همکاری با بسیاری از شما عزیزان را در سرلوحهٔ کاری خود دارد. در سفارش طراحی کاتالوگ مدرن از جمله عواملی که می‌بایست در نظر گرفته شوند، ایده پردازی به سبکی مدرن است. این طراحی باید آگاهانه انجام شود، فرد طراحی که با رنگ‌های مکمل و متضاد آشنایی دارد و در زمینه روانشناسی و تأثیر رنگ‌ها و طرح‌ها بر روی ذهن انسان آگاه است، مسلماً خروجی بهتری در طرح ارائه خواهد داد که مورد پسند جمع کثیری از مخاطبان قرار خواهد گرفت.

کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای را از نیروهای مجرب و آموزش دیده طرح گندم بخواهید.
چینش محتوا و تصاویر کنار یکدیگر می تواند خیلی آسان باشد. اما رعایت هارمونی و خلاقیت در طراحی کاتالوگ یکی از اهداف اصلی طراحان در مجموعه می باشد.
طراحی کاتالوگ حرفه ای جز کارهای اختصاصی می باشد؛ که از شروع طراحی تا چاپ آن زیر نظر طراحان و کارشناسان طراحی و چاپ مورد بررسی قرار می گیرد.
وجود متن و تصاویر جذاب کمک شایانی به مخاطب می کند تا در انتخاب محصول مورد نیاز خویش به انتخاب مناسب تری دست پیدا کند. کاتالوگ حرفه ای این امکان را به مخاطب می دهد که بین چند محصول از نظر کیفیت و کاربرد یکی را برگزیند و دید مخاطب را نسبت به محصولات و خدمات ارائه شده منسجم کرده تا مخاطب براحتی بتواند برای هزینه های خرید خود برنامه ریزی کند.
توضیحات: طرح گندم افتخار طراحی یا چاپ یا عکاسی صنعتی یا طرح ها و عکس ها در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح ذرین خویش دارد. برخی از تصاویر درج شده عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی به عنوان نمونه و پیشنهاد، عکاسی حرفه ای شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. نکته دیگری که در کاتالوگ های حرفه ای می توان به آن اشاره کرد درج مشخصات از جمله آدرس و شماره تماس و ادرس سایت برای شناخت صحیح و دقیق تر مخاطب نسبت به مجموعه مورد نظر است.

کاتالوگ ویژه

مدیران و بازاریابان موفق نقش زیادی برای تبلیغات قائل هستند. ارائه محصولات با کیفیت برتر نیازمند تبلیغات درخور می باشد. طراحی کاتالوگ های خاص برای دست یابی به این امر مهم کمک شایانی میکند.
مواردی که در طراحی کاتالوگ خاص می توان به آن اشاره کرد، سفارشی سازی در طراحی و چاپ کاتالوگ می باشد؛ که مطابق با سلیقه کارفرما انجام می شود.زیبایی و افکت های منحصر می تواند از جذابیت های یک کاتالوگ خاص باشد.

کاتالوگ نمایشگاه بین المللی 

اگر زمانتان محدود است و نمی دانید برای نمایشگاه پیش رو دقیقا چه می خواهید، اادامه این مقاله رو از دست ندهید. البته در ابتدا باید خیالتان را راحت کنیم که اغلب شرکت ها وضعیت مشابه شما را دارند. یعنی مثلا کمتر از یک ماه به نمایشگاه شان مانده و تازه می خواهند تصمیم بگیرند که برای نمایشگاه دقیقا چه کالای تبلیغاتی ارائه دهند.
این نکته را در نظر داشته باشید که برای سفارش طراحی کاتالوگ، ابتدا باید تفاوت این دو را بدانید. اگر خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، کاتالوگ شامل مجموعه محصولات یک شرکت می شود در حالی که بروشور شامل اطلاعات دقیق یک محصول است. البته گاهی اوقات کاتالوگ و بروشوربا هم آمیخته می شوند و شما ترکیبی از این دو را دارید.
ارائه این تعریف از این بابت لازم بود که معمولا افراد هر چیز تک برگی را بروشور و هر چیز چند صفحه ای را کاتالوگ می نامند. هزینه طراحی کاتالوگ و هزینه طراحی بروشور تبلیغاتی به احتمال زیاد این مساله بین شما و مشتریانتان هم پیش آمده که وقتی سراغ شما می آیند، از قیمت هیچ چیزی اطلاع ندارند و همواره احساس می کنند که نکند کلاه سرم برود؛ نکند به واسطه بی اطلاعی پول بیشتری از من بگیرند و شما نیز از این قاعده جدا نیستید.
پس مطمئنا در مواجهه با یک شرکت طراحی و چاپ، حد و حدود قیمت ها را نمی دانید. در اینجا فقط همین را باید گفت که هزینه طراحی و چاپ کاملا وابسته به کیفیت آن است و بازه بزرگی را شامل می شود. برای نمونه اگر شما وارد بازار ظهيرالاسلام در میدان بهارستان شوید، برای طراحی لوگو یا طراحی کارت ویزیت از شما مثلا ۱۵ هزار تومان دریافت می کنند.
ولی اگر به یک شرکت تبلیغاتی مراجعه نمایید که به صورت علمی کار برندینگ انجام می دهد، ممکن است هزینه طراحی لوگو تا یک میلیون تومان نیز برسد. پیشنهاد می شود برای مشاهده تعرفه طراحی کاتالوگ و قیمت طراحی بروشور تبلیغاتی از سایت انجمن طراحان گرافیک ، از صفحه طراحی کاتالوگ بازدید نمایید.
در این میان شما باید تعیین کنید که می خواهید در چه حد و اندازه ای کار کنید بنده به شخصه عرض بکنم اگر کسی با من تماس بگیرد و بگوید یک کار دم دستی می خواهد، همان لحظه می گویم که این کار، کار من نیست. البته راهنمایی مناسب هم می کنم و به او می گویم که کجا باید برود تا کارش انجام شود.
در اینجا شما می توانید با دو رویکرد برخورد کنید.
اول این که قیمت ها را ببینید و بر اساس قیمت ها سفارش دهید. رویکرد دوم هم این است که ابتدا طراحی ها را ببینید سپس بر اساس سلیقه تان سفارش دهید. گفتن این مطلب هم لازم است که اکثر افراد هنگام سفارش طراحی، این استرس را دارند که نکند از طرحی که برایم آماده می کنند، خوشم نیاید؟ آن وقت باید چه کنم؟ هم هزینه کردیم هم آن چیزی که می خواستیم نشد. نگران نباشید. این هم راهکار دارد.
فراموش نکنید که کار طراحی یک کار سلیقه ای است و سلیقه افراد می تواند به هم نزدیک یا از هم دور باشد. شما باید پیش از سفارش طراحی، کارهای آن طراح را ببینید این طور متوجه می شوید که آیا سلیقه تان به هم نزدیک است یا نه.
یکی از کارهایی که به شما توصیه می کنم این است که حتما چند نمونه از کارهایی که خوشتان می آید و چند نمونه از کارهایی را نیز که بدتان می آید، به طراحتان نشان دهید. این کار باعث می شود طراحتان نیز با سلیقه شما بیشتر آشنا شود. با این حال در نهایت این مطلب را هم می توانید با طراحتان فیکس کنید که اگر مثلا از طرح اول خوشتان نیامد، تا ۳ یا ۴ و . مرتبه، ملزم است طرح جدید برایتان بیاورد.
طراحان مختلف با توجه به سابقه کاری کیفیت و قیمت کارشان، ممکن است حتی تا ۱۰ مرتبه بپذیرند که کار را برگردانند. حال بپردازیم به این که هنگام مواجهه با طراح، چه چیزهایی را باید در اختیارش قرار دهیم.
طراحی کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی، ریشه در چند چیز دارد که به اختصار چند مورد را بیان می کنیم:
عکاسی مناسب در طراحی کاتالوگ 
این مطلب را در نظر داشته باشید که عکس مناسب آن عکسی نیست که از نظر شما مناسب باشد. عکس مناسب (منظور ما عکس صنعتی است) المان های خاص خودش را دارد. شما نمی توانید عکس بد داخل کاتالوگتان بگذارید و بعد چاپ کاتالوگ یا چاپ بروشور تبلیغاتی خود را انجام دهید و در آخر توقه داشته باشید کاتالوگ یا بروشوری شیک و به قول بعضی دوستان خارجی داشته باشید. در این زمینه بهتر است به گفته طراح اعتماد کنید.
متن مناسب و کافی در طراحی کاتالوگ
بسته به اندازه و نوع کاتالوگتان باید متن خوب، ویراستاری شده، خلاصه و مفید در اختیار طراح قرار دهید.
بعضی مجموعه ها، به واسطه فعالیت چند ساله در زمینه انتشارات و به طور کل چاپ کاتالوگ، متن شما را سر و سامان می دهند. ولی فراموش نکنید که اصولا این کار وظیفه طراح نیست. زیرا ممکن است اصلا متن تخصصی باشد و طراح کاتالوگ یا طراح بروشور اصلا متوجه زمینه کاری شما نشود. حتى غلط های املایی را نیز باید حواستان باشد. اصلا شاید طراح از سواد ادبی خوبی نداشته باشد.

تعرفه طراحی کاتالوگ

هزینه یا قیمت طراحی کاتالوگ کلا بر اساس نوع محصولات و یا شرکت و با هماهنگی با شما باتوجه به بودجه ای که  در نظر گرفتید انجام میشود ، در واقع با هر بودجه برنامه ریزی شده ای ما به شما خدمات خود را ارئه میدهیم و هدف ما رونق کسب و کار شما می باشد. تعرفه های ما عموما بسیار پایین تر از وب سایتهای دیگر می باشد و حتی می توانید قیمت های مصوب انجمن طراحان را نیز مشاهده نمایید و مقایسه کنید و حقیقت این ادعا پی ببرید.
آشنایی با بهترین نرم افزار های طراحی کاتالوگ
صنعت تبلیغات همواره در حال گسترش است و روز به روز طرح ها و نمونه های جذاب تری در اختیار طراحان قرار می گیرد تا با بررسی آن ها بتوانند تاثیرگذار ترین طرح ها را برای جذب مخاطب خلق کنند اما برای آن که بتوانند ذوق و خلاقیت هنری خود را در چاپ کاتالوگ به تصویر بکشند نیاز به برخی از نرم افزار های کاربردی این رشته دارند که در ادامه به معرفی و بررسی این نرم افزار ها می پردازیم. در حالت کلی بهترین نرم افزار های طراحی کاتالوگ به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:
1- Adobe Photoshop
2-نرم ‌افزار ادوب ایندیزاین سی‌سی (Adobe In Design CC)
3- Xara page & Layout designer

آشنایی با نرم افزار ادوبی فتوشاپ یا Adobe Photoshop
یکی از بهترین نرم افزار های کاربردی در طراحی انواع فایل های گرافیکی بدون شک فتوشاپ است که سال ها از آن به عنوان بهترین و منحصر به فرد ترین ابزار گرافیکی یاد می شود. شما با استفاده از فتوشاپ می توانید به راحتی طرح های بی نظیری از کاتالوگ ها را ایجاد کنید. البته به غیر از طراحی کاتالوگ می توانید از آن در جهت ساخت بنر، گیف، عکس نوشته و.... نیز استفاده کنید.

آشنایی با نرم ‌افزار ادوب ایندیزاین سی‌سی (Adobe In Design CC)
باز هم محصول دیگری از برند ادوبی کاندیدای بهترین نرم افزار طراحی کاتالوگ در جهان است! نرم ‌افزار ادوب ایندیزاین سی‌سی  (Adobe In Design CC) یکی از نرم افزار ها تخصصی در صنعت گرافیک است که به دلیل برخورداری از کاتالوگ های آماده امکان ویرایش و ساده سازی آن ها را در بهترین حالت ممکن برای شما به وجود می آورد.
البته نرم ‌افزار ادوب ایندیزاین سی‌سی می تواند با ارائه خروجی های مناسب، فایل های گرافیکی و همچنین کاتالوگ ها را در بهترین حالت ممکن به چاپ برساند.

آشنایی با نرم افزار Xara page & Layout designer
از دیگر نرم افزار های موجود در صنعت گرافیک، می توان به Xara page & Layout designer اشاره نمود که با برخورداری از ویژگی ها و قابلیت های این نرم افزار شما می توانید به راحتی اقدام به طراحی لوگو، طراحی بنر، طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور و … کنید. همچنین به دلیل قالب های آماده ای که در این نرم افزار وجود دارد، شما می توانید به راحتی اقدام به طراحی و همچنین پیاده سازی طرح نهایی خود کنید.

از میان موارد فوق کدام یک در دسته بهترین نرم افزار طراحی کاتالوگ قرار می گیرد ؟
این که بتوانیم یک نرم افزار ها به صورت اختصاصی به عنوان بهترین نرم افزار طراحی کاتالوگ معرفی کنیم، عملا کار اشتباهی را انجام داده ایم چراکه هر کدام از این ابزار ها عموما مزایای ایده آل و منحصر به فرد خود را دارند! به عنوان مثال در نرم افزار فتوشاپ که یکی از بهترین و ایده آل ترین نرم افزار های موجود در دنیا است، خبری از کاتالوگ ها و نمونه های آماده نیست! اما در نرم افزای همچون ادوبی ایندیزاین کاتالوگ های آماده کار شما را برای طراحی زیباتر، آسان می سازد.
بیشتر بخوانید: اگر علاقه‌مند به نرم افزار های طراحی کاتالوگ هستید یا کسب و کاری دارید، لیست کامل 9 نرم افزار برتر طراحی کاتالوگ که برای بیزنس خود نیاز دارید را در مقاله سایت flippingbook.com می‌توانید انتخاب و بررسی کنید.

در هنگام طراحی کاتالوگ باید به چه مواردی توجه کنیم ؟
این که شما با استفاده از برنامه و ابزار های مناسب قصد طراحی کاتالوگ را دارید باید به برخی از جنبه های مثبت و تاثیرگذار در فرایند طراحی کاتالوگ دقت بسیار بالایی داشته باشید تا طراحی شما بتواند توانایی جذب مخاطب و تاثیرگذاری بر روی آن را نیز داشته باشد.
این موارد بسیار ساده و ابتدایی هستند! به عنوان مثال باید سعی کنید در طراحی کاتالوگ خود از رنگ های شاد و زنده، فونت درشت و خوانا، تصاویر جذاب و مناسب و... استفاده کنید تا بهترین تاثیر را دریافت کنید.
سوالات متداول طراحی کاتالوگ
برخی از پرسش های مرتبطی که مشتریان و مخاطبان از ما میپرسند را پاسخ میدهیم:
هزینه طراحی کاتالوگ محصولات چقدر است؟
هزینه طراحی به عوامل متعددی مرتبط است. تعداد صفحات، نوع طراحی، محصول یا خدمات هدف عوامل تعیین کننده ای برای قیمت نهایی هستند.
طراحی کاتالوگ چقدر طول می کشد؟
پاسخ این سوال هم به تعداد صفحات موردنظر و روش انتخابی مرتبط است. اما معمولا برای یک کاتالوگ 8 صفحه ای حدود 4 روز زمان نیاز داریم تا یک طرح کامل و بدون ایراد را به شما تحویل دهیم.
نرم افزار طراحی کاتالوگ چیست؟
بسیاری از افراد فکر میکنند که طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فقط انجام میشود. درصورتیکه نرم افزارهای دیگری مثل کورل، ایلاستریتور و… کیفیت بیشتری را در طراحی فراهم میکنند. البته باتوجه به شرایط شما ما نرم افزار طراحی را انتخاب میکنیم تا بعدها اگر تمایل داشتید خودتان تغییراتی در کاتالوگ دهید مشکلی نداشته باشید.
 
Image
Image

به میزان رضایت خود از خدمات ما هزینه را پرداخت کنید!!!

Info@5thd-co.com
50 78 95 44

Image