طراحی کاتالوگ

Image
Image
real

"یک کاتالوگ خوب مانند رودربایستی عمل میکند؛ علاوه بر اینکه کسب و کار شما را بهتر نشان میدهد باعث می شود که مشتری بیشتر به شما احترام بگذارد"


امروزه به ندرت کالا یا خدماتی بدون بهره گیری از نوشته های تبلیغاتی در دسترس مشتریان قرار میگیرد. صاحبان کسب و کار به دو دلیل به نوشته ایی از این دست نیازمندند؛ نخست کسب اعتبار و سپس استفاده از این ابزار به عنوان وسیله ای جهت صرفه جویی در وقت.
مشتریان به کاتالوگ و بروشور نیازمندند تا همراه خود به خانه برده و در زمان فراغت به مطالعه آن بپردازند. در
طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور تایپ کردن همه اطلاعات برای تک تک نتقاضیان و مشتریان ناممکن است؛ به همین جهت میتوان اطلاعات بنیادین و اساسی را به همراه تصاویر و یا حتی پوسترهای طراحی شده و در راس امور استفاده از لوگو شرکت در درون کاتالوگ و بروشور قرار داد تا مشتریان بتوانند قسمت اساسی و اعظم اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشند.
کاتالوگ ها و بروشورها به طور دقیق وسیله اطلاع رسانی هستند. آن ها چگونگی محصول و خدماتی را که می توانند به مخاطبان ارائه شوند، اطلاع می دهند. کاتالوگ و بروشور شما باید عملکرد کالا را نیز شرح دهد؛ و اینکه چرا افراد باید در صدد خزید آن برآیند و چگونه آن را سفارش دهند.
در طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور خوب،باید در نظر داشت که رسالتی بیش از رساندن اطلاعات و توضیح عملکرد محصول را دارند و رسالت اصلی آن ها متقاعد کردن افراد است. به خاطر داشته باشید که کاتالوگ و بروشور وسیله فروش هستند نه یک جزوه دستور العمل. یک کاتالوگ و بروشور خوب نه تنها حرف می زند، بلکه می فروشد.


Image
Image
Image
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش خوراک اسب
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت جهان ارتباط
کاتالوگ شرکت جهان ارتباطنسخه لاتین
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنFounder & CXOبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش ماشین آلات
کاتالوگ شرکت تکنوژن
کاتالوگ شرکت تکنوژنبخش خوراک اسب

از ویژگی‌های طراحی كاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قابل حمل بودن و مطالعه آن در زمان فراغت.
  2. خلاصه گویی و پرهیز از هر نوع افراط در توضیح بیش از اندازه موارد درج شده در کاتالوگ.
  3. ارتباط برقرار کردن بدون واسطه با مخاطب.
  4. ترکیب تصویر با متن در جهت شناخت بیشتر مخاطب.
  5. با توجه به فرصت مناسب مخاطب جهت مطالعه کاتالوگ، انتخاب دقیق و سنجیده را برای مخاطب مهیا می کند.
  6. طراحی کاتالوگ ها به جهت انتقال اطلاعات و موارد ذکر شده در بالا نسبت به پوستر و تراکت فراتر و سنجیده تر عمل می کند.

هدف از طراحی كاتالوگ:

- دادن آگاهی های لازم و ضروری به مخاطب، كه ضمن معرفی كالا و خدمات، نقش و هدف تبلیغ هم دارد كه باعث تصمیم گیری می شود.

- اثر تبلیغاتی و تاثیر كاتالوگ و بروشور بسیار است و در انتخاب و تغییر سلیقه مخاطب نقش بسیار دارد.
- كاتالوگ ها حاوی اطلاعاتی از قبیل اندازه، رنگ، وزن، قیمت، شیوه نگهداری و ویژگی های مورد نیاز مخاطبان است و جواب سوالهای مخاطبان را می دهد.

قطع طراحی كاتالوگ:

قطع كاتالوگ مثل بروشور و كتاب متنوع است و برای سهولت مخاطبان در انتخاب كالا و خدمات برخی ساده، برخی لوكس است و باید به نحوی طراحی شود كه سریع اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهد.

طراحی مجله

تا آنجا که صفحه‌ آرائی و طراحی به هم مربوط می‌شوند، روزنامه و مجله هم از جهاتی با یکدیگر شباهت دارند ولی، از جهت دیگر به طور چشم‌گیری با هم متفاوتند. بدون تردید، عناصر بصری اساسی مانند : فضای سفید، تصاویر، نوع نمایش، نوع متن و برخی تزئینات تایپوگرافی ـ در هر دو مورد یکسان هستند. حتی می‌توان گفت که؛ وظایف اساسی در هر دو وسیله ارتباطی نیز یکسان است، مسلماً افرادی که روزنامه و مجله را صفحه‌آرائی می‌کنند سعی در ترغیب و تداوم توجه خواننده‌ها دارند. اما این گفته‌ آخر بسیار ساده‌انگاری است. روزنامه‌ها با حقایق سر و کار دارند و اشتیاق طبیعی برای خواندن اخبار در وجود خواننده‌ها وجود دارد و آنها را به‌آن سمت سوق می‌دهد. بیشتر مجله‌ها با سرگرمی، و تجدید نظریات سر و کار دارند. درحالی‌که روزنامه‌ها ممکن است سی آیتم یا بیشتر در هر صفحه، مطلب داشته باشند، مجلات، اغلب چند صفحه را به یک مقاله اختصاص می‌دهند و هنگامی‌که ظاهر مجلات مطرح باشند؛ مورد توجه افراد نکته‌ سنج‌تر قرار می‌گیرد. کاغذ نامرغوب، تصویرسازی ضعیف، صفحات سرهم‌بندی‌شده عموماً قابل قبول نیستند. حداکثر استفاده از تکنیک‌های گرافیکی در جذب خواننده، تنها یک امر مطلوب برای مجله‌ها نیست بلکه، امری ضروری است. بنابراین، اگرچه قواعد تایپوگرافی و طراحی ممکن است همانند باشند، ولی کاربرد آنها باید متفاوت باشد.اصول صفحه‌آرائی مجلات به تبلیغات نزدیک‌تر است تا به روزنامه‌ها. در هر مورد، تلاش فراوانی شده است تا بیشترین قدرت فروش از طریق استفاده از بهترین تکنیک‌های بصری به‌دست آید.

مجله‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که دائماً بدون کمک تبلیغات به فروش برسند. هنگامی‌که فرد در مجله ‌فروشی‌ها به هزاران مجله نگاه می‌افکند آنگاه اهمیتی که به ظاهر فیزیکی مجله داده می‌شود، مشخص می‌گردد و رمز کار؛ عکس‌های تمام رنگی، کاغذ مرغوب و تصویرسازی‌های پرزرق و برق هستند واین تأکید وقتی بیشتر آشکار می‌شود که مجله به هر دلیلی در موقعیت پرمخاطره‌ای بیفتد. مجلاتی که در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ درمقابله با تلویزیون به سختی ضربه خوردند، در استفاده افراطی از تایپوگرافی و تجربه‌های طراحی زیاده‌روی کردند. این‌که تا چه حد این‌گونه تغییرات در ظاهر مجلات می‌تواند در زنده نگه‌داشتن آنها اثربخش باشد، مشخص نیست، لکن تردیدی نیست که استفاده قوی از تکنیک‌های گرافیکی در صورتی‌که مجله‌ای بخواهد به‌ حداکثر موفقیت دست یابد امری ضروری است. دشوار است که بتوان بحث صفحه‌آرائی دوره‌ای و طراحی را در حد اصول اساسی محدود کرد. با این وجود برقرار کردن ارتباط بین فرم فیزیکی و عملکرد مجله می‌تواند نقطه شروعی برای پیشنهادات در طراحی مجله فراهم سازد که بتواند با گذشت زمان موفق باشد.

به‌خاطر بسپارید خواننده‌ها همیشه دو صفحه را با هم می‌بینند. به‌استثنای جلد، همواره دو صفحه روبه‌روی مجله هم‌زمان دیده می‌شود. برای ایجاد سهولت در مطالعه، بهتر است که صفحات روبه‌روی هم را مانند یک بخش واحد طراحی کنیم، و هر صفحه باید با در نظر گرفتن صفحه مقابلش طراحی شود. دو صفحه مقابل هم ممکن است واحد یکسانی نباشند، اما ناگزیر روی طراحی یکدیگر تأثیر می‌گذرند.

Image
Image

به میزان رضایت خود از خدمات ما هزینه را پرداخت کنید!!!

Info@5thd-co.com
50 78 95 44

Image